Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Animal Music vydává nové album IVY BITTOVÉ s triem Eviyan

Iva Bittová, všestranná umělkyně, jejíž talent je jedním z mála českých uměleckých vývozních artiklů, si ve Spojených státech sestavila před třemi lety nový soubor – akustické trio Eviyan, které je jakousi volnou paralelou domácích Čikori.
Přidat na Facebook
Iva Bittová, všestranná umělkyně, jejíž talent je jedním z mála českých uměleckých vývozních artiklů, si ve Spojených státech, tedy ve svém současném působišti, sestavila před třemi lety nový soubor: akustické trio Eviyan, které je jakousi volnou paralelou domácích Čikori. Eviyan nyní na labelu Animal Music vydávají své první studiové album se zrcadlovým názvem Nayive.

Spolu s Bittovou soubor tvoří dva významní představitelé americké alternativní scény: kytarista a skladatel Gyan Riley, jehož otcem a občasným spolupracovníkem je známý minimalistický průkopník Terry Riley, a proslulý basklarinetista, skladatel a producent Evan Ziporyn, spoluzakladatel souboru Bang On a Can, spolupracovník Phila Glasse, Briana Ena, Paula Simona a mnoha dalších. Velmi svěží akustický repertoár alba s komorním zvukem tvoří vlastní skladby a improvizace jeho členů. Skladby jsou jednoduché a přímé, avšak skrytě rafinované a vycházejí z tradic lidové hudby, jazzu, post-minimalismu i vážné hudby. Album tak reprezentuje tutéž linii v tvorbě Ivy Bittové, jako například dnes již legendární Bílé inferno (1997) vytvořené ve spolupráci s Vladimírem Václavkem, jehož autorské stopy na albu Nayive též nalezneme, stejně jako texty Karla Davida a Kena Hunta.Všehoschopný hlas Ivy Bittové se zde přirozeně pojí se zvukem akustické klasické kytary, basklarinetu, klarinetu, klavíru a jejích vlastních houslí a společně vytvářejí autentický barevný obraz mnoha nálad a významů, intenzivní i lyrický zároveň. Album Nayive vzniklo ve spolupráci se zvukovým mistrem Dave Cookem v Saugerties ve státě New York, zvukové dokončení zajistili Milan Cimfe a Pavel Karlík v domácím studiu Sono Records a obal je dílem umělců ze Studia Najbrt a designérky Andrey Katonové. Album je součástí „Animal Music Edice 2015“ podpořené grantem hlavního města Prahy.

EVIYAN: NAYIVE
1. Memento 1 (Bittová, Riley, Ziporyn)
2. Midnight (Riley)
3. Memento 2 (Bittová, Riley, Ziporyn)
4. Kind of… (Bittová, Riley, Václavek / Karel David)
5. Melismantra (Riley)
6. Memento 3 (Bittová, Riley, Ziporyn)
7. Naléhavá (Bittová, Václavek)
8. Odd Meeting (Ziporyn)
9. Paper Cone (Bittová, Riley, Václavek, Ziporyn / Ken Hunt)
10. Pygmyesque (Ziporyn)
11. Sun Shower (Ziporyn)

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 5. 5. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Animal Music vydává nové album IVY BITTOVÉ s triem Eviyan. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2015. [Citace: 16. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9025. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Animal-Music-vydava-nove-album-IVY-BITTOVÉ-s-triem-Eviyan
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.77.12
Serverový čas: pondělí 16. května 2022 11:09