Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zájem čtenářů o akci KNIHY MAJÍ ZELENOU předčil očekávání

Pro příští rok se počítá s další.
Přidat na Facebook
Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU, jejíž podtitul byl „najděte cestu ke svému knihkupci“, pořádaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů, proběhla minulý čtvrtek 23. dubna, na Světový den knihy a autorských práv. Dokázala přitáhnout čtenáře do knihkupectví a zároveň rozpoutat diskuzi na téma důležitosti existence klasických kamenných knihkupectví, jejich podpory a nesporné role jako centra kultury, vzdělávání a setkávání v regionech.

Na podporu čtenářství těch nejmenších byla vyhlášena soutěž pro děti základních škol CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI aneb Reportáž z našeho knihkupectví aktivně motivující k návštěvě knihkupectví.

„Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU přilákala do knihkupectví o 30 % a někde až o 200 % více zákazníků (např.: prodejny Neoluxor Books hlásí 100 % nárůst tržeb, kamenné prodejny Kosmasu nárůst tržeb o 168 %), než je na tuto dobu obvyklé. Větší nárůst zaznamenala klasická kamenná knihkupectví, což bylo i smyslem akce. Oproti akci Knihy bez DPH konané v roce 2014 byl však nárůst tržeb nižší. Ukázalo se tedy, že loni šlo ze strany veřejnosti především o vyjádření podpory v boji za nižší DPH na knihy, což vnímáme jako dobrou zprávu. Pozitivní ohlasy na letošní kampaň máme z celé republiky od zákazníků i od knihkupců. Potěšila možnost setkat se s autory knih. Převládala pozitivní a vstřícná atmosféra. Do budoucna by se akce konaná v den Světového dne knihy a autorských práv měla dále profilovat především jako svátek onoho krásného inspirativního nositele myšlenek, ponaučení, citů i zábavy, jímž kniha beze sporu je. Věříme ostatně, že knihy budou mít v české společnosti zelenou natrvalo,“ říká předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

Najít si svého knihkupce mohli čtenáři díky webovým stránkám www.knihymajizelenou.cz, kde byla a jsou v mapě zaznamenána všechna stávající knihkupectví, barevně odlišená jsou ta, jež se zapojila do akce KNIHY MAJÍ ZELENOU a v nichž probíhaly doprovodné akce.

Celkem se do akce zapojilo 371 knihkupectví po celé republice. Proběhlo 34 akcí – setkání s autory, čtení, diskuze, autogramiády…

23. dubna 2015 však akce KNIHY MAJÍ ZELENOU neskončila. V příštích týdnech se do knihkupectví vydají žáci škol v rámci soutěže CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI aneb Reportáž z našeho knihkupectví, kterou vyhlásili SČKN (předseda Svazu, nakladatel a spisovatel Martin Vopěnka) společně s Klubem mladých čtenářů Albatros (Eva Sadílková) a Knižním klubem Fragment (Klára Zumrová) v den konání akce v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Na místě soutěž podpořili spisovatelé Daniela Krolupperová, Marka Míková a Vratislav Maňák.

Výsledky budou vyhlášeny v pondělí 8. června prostřednictvím www.knihymajizelenou.cz

KNIHY MAJÍ ZELENOU pořádal Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Asociací spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Zájem čtenářů o akci KNIHY MAJÍ ZELENOU předčil očekávání. Vychytané.cz. [Online] 29. 4. 2015. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9007. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zajem-ctenaru-o-akci-KNIHY-MAJÍ-ZELENOU-predcil-ocekavani
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 15:36