Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

TY. Thriller, který se vám dostane do krve

„TY je příběhem stalkera, vyprávěným výlučně z pozice stalkera. Protože veškeré dění nahlížíme Joeovýma očima, může se nám snadno stát, že budeme mít pro Joeovu posedlost pochopení, ačkoli nám rozum napovídá, že takové chování je špatné a nepřijatelné…..“
Přidat na Facebook
Psychothriller TY je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.

TY je nesmírně sugestivní, du-formou psaný monolog psychopatického stalkera, který vlastně celou dobu promlouvá k dívce, již se rozhodl považovat za svou vyvolenou. On ví, co je pro ni nejlepší. On jediný to s ní myslí dobře – a jako takový se cítí oprávněn ji šmírovat, navštěvovat její byt, sledovat její korespondenci...

Už teď vás lehce mrazí? A to ještě nevíte, že spisovatelka Caroline Kepnes užívá četné odkazy na současnou hudbu, literaturu a film, které dotvářejí atmosféru a posunují děj.Na Spotify najdete speciální soundtrack k této knize – a když si ho pustíte, dostane četba další, ještě děsivější rozměr.

Psychologický thriller TY od Caroline Kepnes vás zkrátka bude pronásledovat i ve chvílích, kdy ho nebudete číst.

Vydává nakladatelství DOMINO 29. dubna v edici Napětí; do češtiny z originálu YOU přeložil Jan Netolička.

Caroline Kepnes - TY
„Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky.“

Když Guinevere Becková vkročila do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více sexuální přitažlivosti než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal.

Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky. Obsesivní vztah se začíná rozjíždět po spirále smrti…

„TY je příběhem stalkera, vyprávěným výlučně z pozice stalkera. Protože veškeré dění nahlížíme Joeovýma očima, může se nám snadno stát, že budeme mít pro Joeovu posedlost pochopení, ačkoli nám rozum napovídá, že takové chování je špatné a nepřijatelné,“ píše se v recenzi na serveru Bolo Books. A recenzent dodává: „Kniha TY je nabitá popkulturními odkazy. Po jejím přečtení začnete na spoustu knih, hudby a filmů hledět úplně jinýma očima. Ne proto, že byly v tomto románu zmíněny, ale proto, že byly pevnou součástí Joeovy psychózy. Právě toto lze podle mého názoru považovat za nezvratný důkaz autorčina spisovatelského mistrovství. Všechny kulturní odkazy jsou totiž pečlivě voleny pro každou situaci, jsou užity v pravý čas, a v důsledku tak slouží jako specifický způsob, jakým Kepnesová charakterizuje hlavního hrdinu.“V dubnu v nakladatelství DOMINO vychází:

Edice Napětí:
LINCOLNŮV MÝTUS, Steve Berry
HODINÁŘ, Jeffery Deaver – druhé vydání

Edice Romantika
DÍVKA S HNĚDÝMA OČIMA, Lisa Kleypas

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. TY. Thriller, který se vám dostane do krve. Vychytané.cz. [Online] 28. 4. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9004. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/TY.-Thriller,-ktery-se-vam-dostane-do-krve
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 15:51