Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

King je opravdu King…

Králem hororového počteníčka je určitě a jistojistě Stephen King. Ano, už jsem se o tom zmiňovala v recenzi na film pokoj 1408...
Přidat na Facebook
King napsal okolo 40 románů a může se pochlubit také tím, že jeho tvorba byla nebo je později převedena na filmová plátna.

Narodil se 21. září 1947 v Portlandu ve státě Maine v USA. Je hrdým patriotem, což také dokazuje tím, že skoro polovina jeho románů se odehrává právě v Maine. Ke psaní ho dovedl jeho strýc Clayton, který mu často vyprávěl strašidelné příběhy a brával ho sebou do kina, když dávali staré hororové snímky s Lugosim a Karloffem.

Pod vlivem těchto zážitků se definitivně utvrdil v tom, že chce lidem vyprávět strašidelné příběhy a tak začíná psát své první povídky a publikovat je v různých časopisech. Jednou si jeho talentu všimne jistý Bill Thompson z nakladatelství Doubleday a nabídne mu smlouvu na první román - King přijímá a píše své první velkolepé dílo - proslulou CARRIE.

Dál už je jak pilná včelička, vycházejí mu povídky a romány jako na běžícím pásu. Já jsem se nejprve seznámila s jeho knihou Osvícení a tak jí tedy začneme…

Jack Torrance se nám představuje jako táta od rodiny, který se drží co nejdál od alkoholu, s potlačovanými výbuchy vzteku. Ke štěstí mu chybí dobrá práce, neboť kvůli svým opileckým radovánkám přišel o post profesora na univerzitě a zároveň spisovatele. I když teď něco napíše, neuživí ho to, tak jak by si přál. Nesmím taky opomenout jeho malého synka Dannyho, který má schopnost nadpřirozena, jako je například čtení cizích myšlenek…

Jednoho krásného dne Jack dostane nabídku pracovat jako údržbář, přes podzimní a zimní sezónu, v honosném hotelu Oveloock, který byl postaven kolem roku 1907, několikrát rekonstruován a otevírán. Jeho zdi a pokoje toho mnoho pamatují a určitě mají hodně co skrývat.


Celá rodina je v zakleté barabizně odkázaná sama na sebe. Danny začíná být hodně neklidný, protože ho pronásledují děsivé vize, tatínek slyší hlasy a maminka Wendy se projeví jako hysterická ženská. Synek začíná totiž vidět všechny ty hrůzy, krev a strašidla, které měly být schovány před lidským zrakem. K tomu rupne tatínkovi v bedně a rozhodne se svého synka honit se zbraní po chodbách hotelu, no není to sladká a roztomilá dětská hra?


V roce 1980 byl film zpracován režisérem Kubrickem, Jacka hrál divoký Jack Nicholson, který si se svou hereckou rolí přímo pohrál. Některé pasáže a hlavně konec snímku je jiný než v knize, přesto se stojí na to mrknout!


joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 4. 1. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. King je opravdu King…. Vychytané.cz. [Online] 4. 1. 2008. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=900. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/King-je-opravdu-King…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 13:53