Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Open air festival 11LET.EU připomene Den Evropy a vstup Česka do EU

Ve čtvrtek 7. května 2015 se na Střeleckém ostrově v Praze u příležitosti Dne Evropy a jedenáctého výročí vstupu České republiky do Evropské unie uskuteční festival. Open air akce s oficiálním názvem 11LET.EU začne ve 13:00 a návštěvníkům nabídne dvě podia se zajímavým programem.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
11LET.EU
čtvrtek 7. května 2015 13:00
(konec +- čtvrtek 7. května 2015 22:00)
Střelecký ostrov
Praha (CZ)
Hudební fanoušci se mohou těšit na koncert skupin J.A.R., Kieslowski a Carnival Youth. Nebude chybět program pro děti ani diskuze o evropských hodnotách a rozvojové spolupráci.

Oslavy výročí vstupu České republiky do Evropské unie a Dne Evropy (který připadá na 9. května) se ponesou v duchu multižánrového festivalu pod širým nebem. Prostor Střeleckého ostrova se promění ve festivalový areál plný zajímavého programu pro širokou veřejnost. Na své si přijdou fanoušci hudby, dobrého jídla a při divadelním představení i děti.Asi nejvýraznějším jménem v hudebním programu je česká funková formace J.A.R. Legendární skupina, která na hudební scéně působí již 26 let, si za dobu svého působení získala srdce mnoha fanoušků a právem patří mezi tuzemskou hudební špičku. Dalším vystupujícím bude duo Kieslowski – hudební projekt, který příjemnou formou zpestřuje a občerstvuje stojaté vody české populární hudby. Třetím hostem budou lotyšští indie rockeři Carnival Youth.

Dobrou zprávou pro sportovní fanoušky je skutečnost, že ani na festivalu nepřijdou o možnost sledovat Mistrovství světa v ledním hokeji. Před zahájením hudebního programu budou totiž moci na hlavním podiu sledovat zápas českého týmu s národním mužstvem Francie.

U informačních stánků můžou návštěvníci festivalu nejenom získat informace o členství České republiky v Evropské unii, ale mohou se také zúčastnit vědomostních soutěží a ověřit tak své znalosti, případně se mohou zapojit do diskusí o tom, které hodnoty sdílíme s ostatními členy Evropské unie. Velvyslanectví a kulturní instituty členských států EU ve stáncích představí život svých obyvatel, jejich kulturu a kulinářské speciality své země.

Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, k obsahu festivalu dodal: „Festival nenabízí jen způsob, jak příjemně strávit jarní odpoledne na krásném místě ve středu Prahy, ale nabízí i jedinečnou příležitost ochutnat Evropu. Festival je určen pro všechny, malé i velké, kteří mají zájem o zábavu nebo o informace k Evropské unii a jejich členských státech. Festival můžete jen projít, ale klidně se můžete zdržet a zaposlouchat se do muziky, nebo diskutovat o tom, co nás v Evropě již jedenáct let spojuje.“Oslava vstupu České republiky do EU bude patřit také dětem. Pro ně a jejich rodiče bude na druhém podiu připraven zajímavý program v podobě divadelních představení. Půjde o loutkové divadlo v podání Anny Novákové Kopecké a Rostislava Nováka staršího. Ti, jakožto pokračovatelé tradice a odkazu legendárního loutkáře Matěje Kopeckého, představí pohádkové inscenace O kohoutovi a slepičce a Krabičková.

Kompletní informace o festivalové oslavě výročí vstupu České republiky do Evropské unie naleznete na www.11let.eu Program začíná ve 13:00 a končí ve 22:00. Vstup na ostrov je zdarma.

Festival 11LET.EU pořádají Zastoupení Evropské komise v ČR, Evropský parlament – Informační kancelář v ČR a Úřad vlády ČR.

Dodal: Martin Zvoníček
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Open air festival 11LET.EU připomene Den Evropy a vstup Česka do EU. Vychytané.cz. [Online] 23. 4. 2015. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8990. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Open-air-festival-11LET.EU-pripomene-Den-Evropy-a-vstup-Ceska-do-EU
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 05:56