Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici spolu

Jediný a jedinečný koncert na podporu nadačního fondu Janele. 5. listopadu ve Velkém sále Lucerny.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš
čtvrtek 5. listopadu 2015 21:00
(konec +- pátek 6. listopadu 2015 04:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Velký sál pražské Lucerny ve čtvrtek 5. listopadu zažije výjimečnou událost. Přivítá hvězdnou sestavu ve složení: Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici, která zde odehraje koncert na podporu Nadačního fondu Janele zřízeného při Oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Výtěžek z jejich společného vystoupení půjde na konto Nadačního fondu Janele. Vstupenky jsou v předprodeji od 20. dubna.

Během koncertu, jenž bude jediným Mira Žbirky pro letošní podzim a na dlouhou dobu také jediným za doprovodu symfoniků, zazní všechny jeho známé písně v aranžích pro orchestr Martina Hyblera. Diváci se tak mohou těšit na Baladu o poľnych vtákoch, Atlantidu, Čo bolí, to prebolí, Mám rád či beatlesovskou klasiku Hey Jude a mnoho dalších. Taktovku nad orchestrem doprovázejícím Mira Žbirku budou držet dirigenti Adrian Kokoš a hostující Libor Pešek, kterého Miro Žbirka nejen velmi obdivuje, ale má pro něj i speciální význam navíc. Tento legendární dirigent je totiž spojený s „rodným městem“ Beatles s Liverpoolem.

Součástí charitativního koncertu bude slavnostní vyhlášení výsledků internetové dražby unikátních hudebních relikvií a předání šeku zástupcům Nadačního fondu Janele. Chystají se i další překvapení a hosté.

„Přemýšlel jsem o tom, jak podpořit Prof. MUDr. Tomáše Kozáka, jeho tým a skvělou práci a přístup k pacientům. Díky jejich péči jsem skvěle zvládl loňský rok, kdy jsem hodně koncertoval nejen v rámci mého Best Of Video Tour. Rád bych jim pomohl získat finance na přístrojové vybavení a další služby pro pacienty jejich kliniky. Jen jsem hledal způsob. Nakonec jsem tomu rád, že mohu spolu s Liborem Peškem, Adrianem Kokošem a orchestrem Slovenskí symfonici uspořádat koncert, jehož výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Janele,“vysvětluje Miro Žbirka.

Vstupenky na koncert lze koupit od 20. dubna prostřednictvím sítě Ticketpro.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici spolu. Vychytané.cz. [Online] 23. 4. 2015. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8987. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Miro-Zbirka,-Libor-Pesek,-Adrian-Kokos-a-Slovenski-symfonici-spolu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 16:53