Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: KNIHY MAJÍ ZELENOU - už zítra!

Odstartuje i soutěž pro děti základních škol CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI aneb Reportáž z našeho knihkupectví.
Přidat na Facebook
Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU je určená zejména na podporu knihkupců a čtení. I proto má podtitul „najděte si cestu ke svému knihkupci“. V den konání akce, 23. dubna, na Světový den knihy a autorských práv, budou knihkupci po celé republice pořádat různá setkání s autory, workshopy, čtení, ale také poskytovat 15 % slevu na nákup tištěných knih. Přesný seznam knihkupců zapojených do akce, přehled akcí a další informace naleznete na www.knihymajizelenou.cz Na zmiňovaných webových stránkách je k dispozici interaktivní mapa, kde si lze jednoduchým způsobem najít nejbližšího knihkupce.

Najdou i děti cestu do knihkupectví?
Ukázat jim správný směr může celostátní soutěž pro třídní kolektivy základních škol pod názvem CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI aneb Reportáž z našeho knihkupectví, kterou slavnostně vyhlásí SČKN (předseda Svazu, nakladatel a spisovatel Martin Vopěnka) společně s Klubem mladých čtenářů Albatros (Eva Sadílková) a Knižním klubem Fragment (Klára Zumrová) v den konání akce KNIHY MAJÍ ZELENOU, tedy 23. dubna v 11:15, v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Na místě soutěž podpoří nejen čtením, ale i divadélkem, spisovatelé Daniela Krolupperová, Marka Míková a Vratislav Maňák – profily autorů knih pro děti a složení odborné poroty naleznete v příloze.

Přítomné děti by si měly svátek knih především užít, ale samozřejmě získají i důležité informace o soutěži a odborné porotě, která bude jejich písemné reportáže posuzovat. Zástupci pořádajících organizací budou na místě připraveni zodpovědět i dotazy novinářů.

„Myslíme si, že knihkupectví se významnou měrou podílí na utváření veřejného prostoru. Spoluvytváří místní atmosféru a mělo by patřit k tomu hodnotnému a stálému, co dané město svým obyvatelům nabízí. Je prostě trochu víc než běžný obchod. Rádi bychom, aby se toto kouzlo knihkupectví naučily vnímat a vyhledávat už školní děti. Třeba jim právě tato soutěž pomůže jejich místní knihkupectví poznat; objevit. A v něm pak třeba najdou tu pravou knihu, která je přivede ke čtení,“ dodává k soutěži pro žáky Martin Vopěnka, předseda SČKN.

KNIHY MAJÍ ZELENOU pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Asociací spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR.

Vybrané tipy na setkání s oblíbenými autory:

PRAHA
10:00 Palác knih Luxor, beseda a čtení s Klárou Smolíkovou
11:15 Palác knih Luxor, vyhlášení soutěže pro školy (SČKN, KMČA, KKF) a setkání s Danielou Krolupperovou, Markou Míkovou a Vratislavem Maňákem
16:00 Knihkupectví Kosmas/Sokolovská, autorské čtení s Milošem Kratochvílem
17:00 Knihkupectví Aurora/Spálená, setkání s Vilmou Kadlečkovou
20:00 Knihkupectví a kavárna Řehoře Samsy, autorské čtení a beseda s Petrou Hůlovou

MĚLNÍK
16:00 Knihkupectví Želví doupě, čtení s Terezou Brdečkovou a Jiřím Dědečkem

KOLÍN
15:30 Kosmas, setkání s Emilem Haklem a Václavem Kahudou

BENEŠOV
14:00 Knihkupectví Daniela, setkání s Janem Burianem

OSTRAVA
11:00 Knihcentrum/Smetanovo náměstí, čtení s Lukášem Urbánkem

OLOMOUC
15:30 Kanzelsberger a.s., čtení a autogramiáda s Michalem Sýkorou

KNIHY MAJÍ ZELENOU aneb najděte cestu ke svému knihkupci (nejen) 23. dubna. Oslavte Světový den knihy a autorských práv čtením. Dárky dostanete i vy – 15 % slevu na nákup tištěných knih, ale také setkání se známými spisovateli. To vše 23. dubna ve vašem oblíbeném knihkupectví.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: KNIHY MAJÍ ZELENOU - už zítra!. Vychytané.cz. [Online] 22. 4. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8984. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-KNIHY-MAJÍ-ZELENOU---uz-zitra!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:26