Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

7 důvodů, proč nepropásnout party s Johnem Digweedem

Už tento pátek 24. dubna přijede na brněnskou Flédu guru světové taneční scény a jedna z nejvýraznějších osobností house žánru John Digweed.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ELEKTRA: John Digweed
pátek 24. dubna 2015 20:00
(konec +- sobota 25. dubna 2015 04:00)
Fléda
Brno (CZ)
Ten zde oslaví desáté výroční klubové noci Elektra, která patří k nejstarším a nejzajímavějším tanečním klubovkám v Česku. O Johnovi Digweedovi se toho napsalo mnoho, my jsme však připravili 7 nejzajímavějších faktů, které vás přesvědčí, že tahle party bude stát za to.

1. Na taneční scéně si tyká snad s každým.
Má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem, Prodigy i Carlem Coxem. Pro každou ze jmenovaných hvězd je rovnocenný parťák.

2. Přes rádio dokáže uhranout miliony lidí
Jeho radio show Transitions si pouští každý týden 14 miliónů lidí ze 45 různých států. Což je slušná základna věrných fanoušků.

3. Jako jeden z prvních vydal své sety na CD. V době, kdy svět frčel na kazetách
S DJem Sashou se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. Ty v roce 1994 vydali jako regulérní komerční nahrávku na CD, což byl v té době ojedinělý a superhrdinský počin.4. Jeho set je součástí kultovního filmu Trainspotting
Se svým labelem Bedrock Records vyprodukoval mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se objevil v kultovním filmu Trainspotting.

5. Umí vytvořit slušnej kotel a pobavit desítky tisíc lidí
V roce 2002 se mu spolu s Fatboyem Slimem podařil parádní kousek, když na Brighton Beach roztančil 250 tisíc lidí. Před pár týdny v Tel Avivu si střihnul party se 70 tisíci návštěvníky.

6. 20 let je na vrcholu house a EDM scény
Digweedovi je 48 let a EDM se věnuje už od 90. let, kdy byl house undergroundovou zábavou malé skupinky nadšenců za pultem. Není žádná rychlokvaška ani produkt laciného marketingu. Je to zakladatel žánru, kterému sám kraluje už více než 20 let.

7. Každý set je pro něj výzva a neusíná na vavřínech
Rád překvapuje a nesnáší neustále ohrávaní těch stejných setů. DJe, kteří točí stejné nahrávky, považuje za lenochy. Každý set je pro něj výzva a pokaždé se snaží přijít s něčím novým a méně známým, co publikum rozpumpuje a dá mu čerstvé impulzy.

Podtrženo sečteno, Elektru s Johnem Digweedem fakt nechcete propásnout. Bude to totiž party, o které se bude ještě hodně dlouho mluvit.

Dodal: Přemysl Štěpánek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. 7 důvodů, proč nepropásnout party s Johnem Digweedem. Vychytané.cz. [Online] 22. 4. 2015. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8981. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/7-duvodu,-proc-nepropasnout-party-s-Johnem-Digweedem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.193s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 13:44