Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tortured Soul vystoupí v Praze přesně v den vydání nové desky

Americké trio Tortured Soul kombinující soul s housovými beaty je tím nejlepším důkazem, že moderní taneční muzika může skvěle fungovat i zahraná naživo.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Tortured Soul
pondělí 11. května 2015 20:00
(konec +- úterý 12. května 2015 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Kapela v čele se zpívajícím bubeníkem J. Christianem Urichem vydává v květnu album Hot For Your Love Tonight, jenž je věnováno památce klávesisty a zakládajícího člena Ethana Whitea. Ten zemřel náhle v březnu tohoto roku ve věku 39 let. Čeští fanoušci se nové desky dočkají přesně v den jejího vydání 11. května, kdy Tortured Soul vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Hot For Your Love Tonight je první studiové album Tortured Soul po dlouhých sedmi letech a celkem třetí v jejich čtrnáctileté historii. Nahrávka obsahuje 12 tracků včetně již dříve vydaných singlů Can’t Keep Rhythm From a Dancer a I Know What’s On Your Mind, který byl napsán a koprodukován Christianem a Ethanem ve spolupráci s jihoafrickou legendou house music Black Cofee. Píseň Can’t Keep Rhythm From a Dancer zabodovala v řadě rozhlasových stanic včetně prestižních BBC Radio 2, Jazz FM nebo Mi-Soul.

O Tortured Soul v superlativech nemluví jen jejich věrní fanoušci, ale také respektované hudební osobnosti. Lenny Kravitz o jejich muzice prohlásil poeticky: „Hudba Tortured Soul zní jako hudba, na kterou bych chtěl vstávat v sobotu ráno, kdy se derou sluneční paprsky skrz okno“. Uznávaný DJ a vydavatel Gilles Peterson zase prohlásil Tortured Soul za budoucnost house music. Vřelých slov se kapele dostalo i od Stevie Wondera a Carla Coxe. Není se co divit. Americké trio totiž ukazuje, že moderní dance music nemusí být čistě jen DJská záležitost. Tři vynikající muzikanti spojují naživo tepající housové beaty se soulovými vlivy Prince, Heatwave a Kool & The Gang a vytváří perfektně groovující směs.

V České republice se Tortured Soul představili poprvé v roce 2011 na festivalu Colours of Ostrava, kde roztančili kompletně celé publikum. Od té doby se objevují pravidelně na jaře v Lucerna Music Baru, kde to s návštěvníky dopadá úplně stejně jako poprvé na Colours. V blížícím se evropském turné tak Praha nemůže ani letos chybět a zařadí se spolu s Londýnem, Vídní a Hamburkem mezi první města, kde se poprvé představí nové album naživo.

Na Facebooku Tortured Soul nedávno zveřejnili odkaz na peněžní sbírku, která v následujícím roce podpoří manželku a dvě děti zesnulého Ethana Whitea. Přispívat můžete zde: http://www.gofundme.com/o2vkvk

Vstupenky v předprodeji pořídíte za 320 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 370 Kč.

Oficiální událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/435311086625707/
Soundcloud: https://soundcloud.com/tortured_soul

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=zBlUi_OhBuY
https://www.youtube.com/watch?v=e74W8gzuk24


www.torturedsoulmusic.com
www.facebook.com/torturedsoul

www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar.cz

www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Tortured Soul vystoupí v Praze přesně v den vydání nové desky. Vychytané.cz. [Online] 20. 4. 2015. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8979. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tortured-Soul-vystoupi-v-Praze-presne-v-den-vydani-nove-desky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 04:29