Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem

V pondělí, 13. dubna byl zahájen již 7. ročník charitativní internetové aukce nazvané Šance pro děti.
Přidat na Facebook
V aukci bude nabídnuto více než sto velkoformátových fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry a spolupracovníky zpravodajské agentury Reuters. Výtěžek veřejné fotoaukce bude určen vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče. V posledním ročníku se podařilo získat 517 000 korun.

Veřejnost se aukce bude moci zúčastnit od 13. do 24. dubna 2015 na stránkách www.sanceprodeti.cz Novinkou letošního ročníku je i možnost pomoci formou dárcovských SMS bez nutnosti aktivní účasti v aukci. Současně s online aukcí, bude na facebook stránce aukce www.facebook.com/SanceProDeti probíhat soutěž o nejvtipnější popisku vybrané fotografie. „Naším cílem je hlavně dostat děti domů. A když se to hned nepodaří, tak alespoň pomoci v dětských domovech zlepšit podmínky tak, aby se v nich děti cítily lépe,“ uvádí Toufik Dallal, ředitel mediální divize zpravodajské agentury Reuters ve střední a východní Evropě. „Fotografie jsou autentické, žádné pózy či prvoplánovost. Budou reprezentativní ozdobou každého firemního i soukromého interiéru. Dobrou vůli pomoci dobré věci snad u potenciálních dražitelů vyvolá právě jejich opravdovost,“ dodává.Letošní výtěžek poputuje do kojeneckých ústavů a dětských center ve Dvoře Králové, Janovicích u Rýmařova a Zbraslavi a do sdružení Děti patří domů ve Svitavách.

Nutno zmínit, že finanční dary putují od dárců přímo k zmíněným organizacím. Vydražené finanční prostředky budou v plné výši využity na přímé potřeby dětí v těchto ústavech a na podporu hostitelských, pěstounských a adoptivních rodin dětí z dětských domovů.

O přízeň dražitelů se utká celkem 105 velkoformátových fotografií z celého světa v kvalitním hliníkovém rámu, rozdělených do tématických sekcí: Lidé, Zvířata, Příroda a panorama, Sport a Různé.

Pro velký úspěch bude zachována také kategorie s makrofotografií přírody nazvaná Makrosvět Milana Blšťáka, předního českého fotografa.V roce 2007 získal tento charitativní projekt světové zpravodajské agentury Reuters výroční cenu Internet Effectiveness Award v kategorii Charita. Podrobné informace o charitativní internetové foto aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz

Dodal: Lukáš Plaček
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Fotografie agentury Reuters pomáhají dětem. Vychytané.cz. [Online] 20. 4. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8978. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fotografie-agentury-Reuters-pomahaji-detem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.143s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 09:54