Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Muž bez psa

MUŽ BEZ PSA švédské legendy Håkana Nessera startuje novou detektivní sérii v hlavní roli s kriminálním inspektorem Gunnarem Barbarottim. Vychází právě teď.
Přidat na Facebook
Legenda stvořila legendu. Světoznámý švédský spisovatel Håkan Nesser vytvořil dva brilantní detektivy. Prvního z nich detektiva Van Veeterena čeští čtenáři už znají (Žena s mateřským znaménkem, Čtvrtá oběť, Síť, Hlavolam), s druhým – inspektorem Gunnarem Barbarottim – mají příležitost seznámit se nyní. Knihou MUŽ BEZ PSA začíná série kriminálních příběhů s inspektorem v hlavní roli.

Exkluzivním vydavatelem knih Håkana Nessera u nás je nakladatelství MOBA.

Håkan Nesser je původním povoláním učitel. Psát knihy začal v roce 1988. Opakovaně vyhrál ocenění Nejlepší švédský román, získal Glass Key a spoustu nominací…Jeho knihy byly přeloženy do 9 jazyků a vyšly ve 25 zemích světa.

Inspektora Gunnara Barbarottiho představil světu v roce 2006 ve zmiňovaném románu MUŽ BEZ PSA (Människa utan hund, Human without Dog) a je jeho hlavním hrdinou až do dnešních dnů.

Barbarotti je švédský policejní inspector s italskými kořeny. Oproti Van Veeterenovi má mnohem pozitivnější povahu. Jeho příběhy se odehrávají ve Švédsku, i když město Kymlinge je fiktivní.

A jaký je první případ inspektora Gunnara Barbarottiho MUŽ BEZ PSA?
Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se o zvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost?Knihu MUŽ BEZ PSA do češtiny přeložila Helena Matochová.

V dubnu v nakladatelství MOBA vychází:
Michael Robotham, Řekni lituji - světová krimi
Alena Jakoubková, Prodám manžela…, Zn. Spěchá, román pro ženy
Václav Gruber, Žena.exe, román
Inna Rottová, Konec milovníka žen, edice Původní česká detektivka
Jaroslav Kuťák, Sklepy architekta Hellera, edice Původní česká detektivka
Jan Bauer, Vražedná mše, historický román

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 16. 4. 2015 09:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Muž bez psa. Vychytané.cz. [Online] 16. 4. 2015. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8972. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Muz-bez-psa
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 14:40