Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Je ohrožena současná podoba Spojených států?

Bývalý agent Cotton Malone se vrací... Více se dozvíte v nové knize světově proslulého Steva Berryho LINCOLNŮV MÝTUS. Vychází právě teď.
Přidat na Facebook
Co když prezident Lincoln podepsal dokument, který ohrožuje současné uspořádání Spojených států? A co když se ten dokument ocitl v nesprávných rukách?

Bývalý agent Cotton Malone se znovu vydává na životu nebezpečnou misi, nad níž se vznáší stín dávného Lincolnova tajemství. Zdá se, že Abraham Lincoln podepsal dokument, jehož právní uplatnění by ohrozilo stávající podobu Spojených států amerických.

Americký spisovatel Steve Berry má na svém kontě má 20 miliónů prodaných knih, které byly přeloženy do jednapadesáti světových jazyků. Je mnohanásobnou jedničkou v žebříčku nejprodávanějších autorů podle New York Times; jeho Templářské dědictví bylo v roce 2006 jedinou knihou, která u nás dokázala šlapat na paty fenoménu s názvem Šifra mistra Leonarda (nepochybně pro podobnost žánru).

I my jsme dočkali, do Čech přichází devátý případ Cottona Maloneho s názvem LINCOLNŮV MÝTUS.
Vychází v edici Napětí nakladatelství DOMINO přesně 15. dubna a do češtiny ho z originálu The Lincoln Myth přeložila Hana Pernicová.

Steve Berry
LINCOLNŮV MÝTUS
Září 1861. Není všechno takové, jakým se jeví. Tento záhadný vzkaz a k němu připojené tajemství putovaly od jednoho amerického prezidenta k druhému, až skončily v rukou Abrahama Lincolna. Na pozadí krvavých střetů občanské války se musí Lincoln rozhodnout, jak s třaskavou informací naložit: má zachránit tisíce amerických životů, anebo zabránit tomu, aby se mladý národ nenávratně rozpadl na kusy?

Současnost. Vyšetřování dávných událostí z časů občanské války rozpoutá politickou bitvu mezi Bílým domem a vlivným utažským senátorem. Může s tím nějak souviset únos operativce amerického ministerstva spravedlnosti v Dánsku? Onen muž padl do rukou nebezpečného fanatika, který je posedlý božskou vizí, že právě on má uvést v život slova velkého mormonského proroka… Za daných okolností nezbývá šéfce zpravodajské služby nic jiného, než sáhnout po telefonu a zavolat svému bývalému agentovi do Kodaně.

Steve Berry byl po téměř třicet let úspěšným advokátem. Současně psal „do šuplíku“ thrillery. Mnohokrát byl literárními agenty odmítnut, až se jednou jeho život převrátil naruby. Změna nastala v roce 2002, kdy se rozhodli mu vydat román Jantarová komnata, který se později stal světovým bestsellerem.

Mimochodem podobným vývojem procházel i Dan Brown, ostatně s Berrym jsou dobří přátelé… Jejich knihy se zpočátku prodávaly v mizerných nákladech – ale pak přišel zlom.

Jmenoval se Da Vinciho kód alias Šifra mistra Leonarda. Možná by to byl jen další řadový román, ale stala se důležitá věc: proti té knize se ohradil Vatikán, což rozpoutalo nejprve obrovskou názorovou bouři a následně i nebývalý zájem čtenářů na celém světě.

Dan Brown se stal jedním z nejprodávanějších spisovatelů současnosti a Steve Berry je také stálicí žebříčků bestsellerů. Karin Lednická, majitelka nakladatelství DOMINO, která Steva Berryho poznala osobně během jeho návštěvy Prahy, dodává: „ Steve Berry má obrovský zájem o evropskou historii. Když jsem s ním mluvila o českých dějinách, žasla jsem nad jeho hlubokými znalostmi. Část jeho románu Kolumbova záhada se odehrává v Praze; a když měl u nás autogramiádu, mluvil zapáleně o rudolfinské Praze a Krumlově. Fascinuje ho nejen Rudolf samotný, podobný obdiv chová i k Petru Vokovi.

Filmová práva na sérii románů v hlavní roli s Cottonem Malonem byla zakoupena produkční společností Alcon Entertainment, která začíná natáčet televizní sérii.V dubnu v nakladatelství DOMINO vychází:
Edice Napětí:
TY, Caroline Kepnes
HODINÁŘ, Jeffery Deaver – druhé vydání

Edice Romantika
DÍVKA S HNĚDÝMA OČIMA, Lisa Kleypas

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 15. 4. 2015 14:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Je ohrožena současná podoba Spojených států? . Vychytané.cz. [Online] 15. 4. 2015. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8967. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Je-ohrozena-soucasna-podoba-Spojenych-statu?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 10:45