Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Spisovatel, o kterého se nakladatelé poprali

Seznamte se – Michael Robotham a jeho nová kniha v češtině ŘEKNI LITUJI.
Přidat na Facebook
„Stvořil jsem Josepha O’Loughlina, protože jsem byl absolutně fascinován lidským mozkem. Všechno, co říkáme, co děláme, všechno, co se kdy stalo nebo stane, vychází z několik liber vážící hmoty, která vypadá jako ovesná kaše a které my říkáme mozek. Joe je nesmírně lidský, má skvělou mysl, avšak stejně tak velký má i smysl pro suchý drsný humor. Má jedinečnou schopnost vcítění se do lidského konání a to je nesmírně důležité k odemykání tajemství myslí….,“ popisuje hlavní postavu svých krimi románů autor, Michael Robotham.

Zmiňovaný hlavní hrdina Joe O’Loughlin, klinický psycholog a člověk s brilantním mozkem, jemuž se ale zároveň rozpadá tělo v důsledku počínající Parkinsonovy choroby, právě přichází do Čech v psychologickém thrilleru ŘEKNI LITUJI australského spisovatele Michaela Robothama, jednoho z nejznámějších autorů dneška.Michael Robotham však začal svoji kariéru jako novinář. Pracoval nejen v Austrálii, ale i ve Velké Británii a v Americe. Poté se několik let živil psaním románových životopisů slavných osobností. A pak to přišlo…

O prvních sto stran jeho nedopsaného psychologického thrilleru Suspect (V podezření) se strhla nakladatelská bitva na londýnském knižním veletrhu. Kniha byla přeložena do 22 jazyků, vyšla ve více než 50 zemích a ve světě se jí prodalo přes milion kusů.

Od té doby Michael Robotham sbírá jedno ocenění za druhým. Jeho čtenáři po celém světě netrpělivě čekají na každou další knihu. Dnes už má série Robothamových krimi thrillerů s psychologem Joem O’Louglinem deset pokračování a jedenácté vyjde pod názvem CLOSE YOUR EYES (Zavři oči) ještě letos.

Jeho exkluzivní vydavatel u nás – nakladatelství MOBA – plánuje na podzim vydat v češtině další z jeho knih, již zmiňovaný thriller V podezření.

Kde bere inspiraci? „Všechno, co vím o psychologii zločinců, ale pramení v přátelství a spolupráci s Paulem Brittonem, britským soudním znalcem psychologie, který je zakladatelem tvorby psychologických profilů zločinců ve Velké Británii. Spolupracoval na řadě významných vyšetřování britské policie v posledních dvaceti letech, včetně případu ‚Domu hrůzy‘ v Gloucestershiru či únosu a vraždy liverpoolského batolete Jamieho Bulgera,“ vysvětluje autor.

Ke knize ŘEKNI LITUJI dodává: „Někdy, když píšu, dokážu sám sebe vyděsit, protože nevím, co se stane dál. Přihodilo se mi to i u této knihy, protože jsem si opravdu oblíbil své postavy a nevěděl jsem, jestli se mi podaří je zachránit. Kniha ŘEKNI LITUJI vám zastaví srdce a rozbije ho na kousíčky.“

MICHAEL ROBOTHAM - ŘEKNI LITUJI
Vydalo nakladatelství MOBA 7. dubna 2015.
Z originálu Say You’re Sorry přeložil do češtiny Alexandr Neuman.

Jednoho letního víkendu se v městečku Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě patnáctileté nejlepší kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít.

O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku pronásledovanou sněhulákem.

Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O’Loughlin věří, že dívky, které zmizely před třemi lety, neutekly – byly uneseny. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.V dubnu v nakladatelství MOBA vychází:
Håkan Nesser, Muž bez psa – severská krimi
Alena Jakoubková, Prodám manžela…, Zn. Spěchá, román pro ženy
Václav Gruber, Žena.exe, román
Inna Rottová, Konec milovníka žen, edice Původní česká detektivka
Jaroslav Kuťák, Sklepy architekta Hellera, edice Původní česká detektivka
Jan Bauer, Vražedná mše, historický román

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 15. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Spisovatel, o kterého se nakladatelé poprali. Vychytané.cz. [Online] 15. 4. 2015. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8962. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Spisovatel,-o-ktereho-se-nakladatele-poprali
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:38