Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Electric Lady vydává očekávanou desku v americko-české produkci

Přidat na Facebook
Tereza „Electric Lady“ Hrubanová, nepřehlédnutelná kytaristka a zpěvačka je autorkou všech sedmi písní, které nabízí debutová a téměř půl roku se rodící funk-rocková deska s názvem „Electrical“, jež oficiálně vstoupila do prodeje 1. dubna 2015 a ve stejném měsíci bude nasazena k prodeji také v digitální podobě prostřednictvím portálu MusicJet. Křest alba proběhne za účasti zajímavých hostů ve dvou termínech – 21.5.2015 v pražské Malostranské besedě a 23.5.2015 v KD Šeříkovka v Plzni.

První kroky v nahrávání uskutečnila Tereza ve spolupráci s americkými kolegy (Kirk Covington – bicí, Carter Arrington – kytara, John Fremgen – basa) v domácím studiu producenta a celosvětově uznávaného bubeníka Kirka Covingtona v texaském Austinu v říjnu minulého roku. Výsledkem dvoutýdenního snažení byly skladby – Peace Song, Muse Give Me Inspiration a Tied Not Free, které kombinují groove, funk a rock v plné kráse a zároveň přinášejí žánrovou rozmanitost, příznačnou pro celou stopáž alba. Ačkoli se na desce podílelo vícero hudebních osobností, ať již muzikantů nebo zvukových techniků, celistvost desce nechybí a plán nabídnout posluchači maximum hudebních vjemů a chutí Tereza naplnila. K tomu měla dostatek inspirací i ze svého předchozího pobytu v USA z roku 2013 (New Orleans, New York) a právě v New Yorku byl také realizován mix skladby Confusion, která společně s dalšími písněmi Give A Chance To The World (první singl z alba), Adorable Man a Tereza Whaat? byla nahrávána v domácím studiu ExAvik v Klatovech, kam se Tereza uchýlila po návratu z Texasu.PŘEHLED SKLADEB:
1. Give A Chance To The World
2. Confusion
3. Muse Give Me Inspiration
4. Adorable Man
5. Peace Song
6. Tied Not Free
7. Tereza Whaat?

CELKOVÁ STOPÁŽ: 24:46 / LABEL: ROCKING PLANET / DATUM VYDÁNÍ: 1.4.2015

Celý nahrávací proces v USA a zpět v České republice byl zaznamenáván také vizuálně a v jedenáctiminutovém dokumentu mohou nejen fanoušci Electric Lady nahlédnout do studia Kirka Covingtona a každodenního hudebního rituálu, projít nočním Austinem a přiblížit se tak jednomu splněnému hudebnímu snu, podporovaném společnostmi Fender Musical Instruments Corporation, Music City a projektem Plzeň 2015. Mediálními partnery jsou rockový projekt Fajn Rock Music, projekt Bandzone.cz, východočeské webové rádio Rádio Pohoda a hudební knihovna MusicJet.

Album Electrical lze objednat výhradně přes e-shop www.electric-lady.com/shop.htm nebo koupit během živých vystoupení (přehled koncertů zde: www.electric-lady.com/live.htm).

Dodal: Vít Sekvard

Vychytane.cz pro vás připravuje soutěž o hodnotné ceny! Více informací už brzy!
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 13. 4. 2015 14:00
Chovancová, Michaela. 2015. Electric Lady vydává očekávanou desku v americko-české produkci. Vychytané.cz. [Online] 13. 4. 2015. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8959. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Electric-Lady-vydava-ocekavanou-desku-v-americko-ceske-produkci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 04:54