Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROXY Visuals už počtvrté obmění tvář klubu ROXY

Úspěšný koncept ROXY Visuals v posledních dvou letech umělecky dotváří prostory ROXY a příští pondělí už počtvrté změní interiér klubu novým projektem ROXY Visuals Vol.4.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ROXY Visuals Vol.4
pondělí 13. dubna 2015 20:30
(konec +- úterý 14. dubna 2015 00:30)
Roxy
Praha (CZ)
O čem bude pondělní vernisáž a na co se můžete těšit?

Projekt ROXY Visuals dlouhodobě sleduje limity uměleckých děl v komplikovaných prostorách klubu. Smyslem je vytvořit expozici, která si zachová svébytnost a osobitost ve vizuálně náročném prostředí, jenž z podstaty svého účelu, často konzumuje umění v dekorativní rovině. Umělci jsou vyzýváni k radikálním formálním, obsahovým a instalačním řešením.

13. dubna se představí projekty osmi umělců, kterým je společná silná zemitost, orientace na figuru a objekt a zájem o materiál, akcentující médium sochy. Významné postavení v instalaci zastává figurativní motiv. Pozornost je zaměřena na problematiku figury v konfrontaci s prostorem a objektem, čitelná jak v sochařské instalaci Markéty Jáchimové, tak ve fotografické sérii Hanele Poislové a Michala Ureše. Videoinstalace Matěje Al–Aliho představuje tři videa zaměřená na zkoumání objektové mechaniky, fyzické práce a taktility s výjimečně kontemplativním charakterem. Jistá meditativnost je přítomná rovněž ve videu Hynka Vacka, byť se autor zaměřuje na satirickou výpověď podanou výrazně abstrahovanou formou. Materiální stránkou věci se zabývají brutálně expresivní objekty Julia Reichela, které se záměrné dostávají do kontrastu s vyčištěnou architekturou klubu. Matěj Hájek a Bet Orten zpracovávají téma světla a tmy. Hájek prostřednictvím dekonstruktivistických světelných reliéfu, Bet Orten prezentuje sérii luminiscenčních tisků vyobrazujících mytickou postavu Lilith.Celou vernisáž doplní legendární loopy Fremeni a na hlavní stage koncerty v rámci pondělních Free Mondays. Těšit se můžete na portlandský synthpop v podání kapely Hustle and Drone (USA).

FB Událost: http://www.facebook.com/events/747448392042282

www.roxyvisuals.cz

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 10. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. ROXY Visuals už počtvrté obmění tvář klubu ROXY. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8943. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROXY-Visuals-uz-poctvrte-obmeni-tvar-klubu-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:11