Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Majálesový měsíc studentů v Praze odstartoval

Kandidáti na krále postavili májky
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
11. Pražský Majáles
pátek 1. května 2015 12:00
(konec +- sobota 2. května 2015 00:00)
Letiště Letňany
Praha (CZ)
Nejkrásnější studentské období právě vypuklo. Kandidáti na Krále Majálesu společnými silami 2. dubna v Praze postavili májku a symbolicky tak zahájili Studentský měsíc, který nabízí nezapomenutelné akce jak pro milovníky hudby, tak i pro zapálené ajťáky, sportovce či romantiky. Vše vyvrcholí 1. května hlavním dnem majálesových oslav v Letňanech.

Na rohu pražských ulic Jungmannova a Vodičkova od 2. dubna stojí tradiční májka. Veřejnosti se při jejím vztyčování poprvé společně představili kandidáti a kandidátky na Krále, respektive Miss Majálesu z pěti největších pražských univerzit. Uchazeči byli zvoleni studenty škol na Královských večírcích již na přelomu února a března.

„Úkol kandidátů na Krále Majálesu se zdá být prostý, a to posbírat co nejvíce bodů z bodovaných disciplín. Musí však také oslovit studenty a získat od nich potřebnou podporu. Poté se stačí už jen připravit na 1. května a oslavit zde sladké vítězství. Již teď je však zřejmé, že Prahu opět čeká velmi vyrovnaný souboj, který může rozhodnout sebemenší detail,” konstatoval jeden z pořadatelů Pražského majálesu Lukáš Dejl.

Své panovníky, Prince a Princeznu Majálesu, si zvolí i pražští studenti středních škol a gymnázií, kteří mají svůj semifinálový večer naplánovaný na pátek 3. dubna v P. M. clubu v Trojické ulici. Tam budou vybráni 3 finalisté z každé kategorie a vítězové korunku získají taktéž 1. května. Poté dostanou opět prostor vysokoškolští kandidáti, kteří 9. dubna v Národní technické knihovně pohovoří při Královské debatě na vážná i méně vážná společenská témata.

Kolem králů se ale nebude zdaleka točit všechen majálesový program. „Pro milovníky sportu je 14. dubna na atletickém stadionu SK Slavia Praha nachystán UniCup, neboli fotbalová bitva univerzit. Hudebním nadšencům se zase budou líbit akce jako Hudební festival 3. LF UK, iZun Music challenge a Apríles, ale zejména pak Majáles contest studentských kapel 20. dubna v Rock Café, ,” vyjmenoval Dejl. Studentské kapely z talentových soutěží Excelent Talents a Nová krev se utkají o účast na Majálesových pódiích.

Fanoušci IT jsou srdečně zváni od 24. do 26. dubna na iCon Prague, jenž určitě potěší všechny příznivce zařízení a softwarových řešení značky Apple. Pro odpočinkově či romanticky založené studenty chystáme na poslední dubnové úterý Majálesová šlapadla.

Širší doprovodný program vyvrcholí 1. května. Pomyslnou zlatou tečkou je Majálesový průvod, kterého se účastní stovky lidí a více než desítka alegorických vozů. Účastníci průvodu se společně s kandidáty na Krále, Miss, Prince a Princeznu Majálesu sejdou u májky, kterou pokácí a odvezou do areálu v pražských Letňanech, kde se odehraje hlavní den Majálesových oslav.

Dodala: Lenka Girtová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 9. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Majálesový měsíc studentů v Praze odstartoval. Vychytané.cz. [Online] 9. 4. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8942. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Majalesovy-mesic-studentu-v-Praze-odstartoval
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:33