Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

10. narozeniny Elektry zahájí korunní princ světové taneční scény

24. dubna se chystá Fléda opět potvrdit, že klubové noci Elektra jsou jedinečnými událostmi na celé české taneční scéně. Na desáté narozeniny Elektry totiž DJský pult opanuje jedna z největších osobností historie i současnosti DJingu John Digweed.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ELEKTRA: John Digweed
pátek 24. dubna 2015 20:00
(konec +- sobota 25. dubna 2015 04:00)
Fléda
Brno (CZ)
Zatímco kariéry řady DJs jsou postaveny na humbuku, PR fíglech a laciných tricích, John Digweed pozici jednoho z nejzásadnějších tvůrců postavil na pevných základech. Jeho stále nabitý diář svědčí o tom, že clubbeři po celém světě toto velmi dobře vědí. Právě nyní guru elektronické muziky, který má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem i Carlem Coxem, přijíždí do Brna, aby zde potvrdil svoje mimořádné umění. „Říká se, že být vtažen do Digweedova setu je s ničím nesrovnatelný zážitek. Na Flédě tomu bude jistě nápomocna i nová špičková zvuková aparatura a především jihomoravští clubbeři, kteří Elektře dodají tu správnou energii a jiskření,“ dodává David Novotný, dramaturg klubu Fléda. Elektru v režii Johna Digweeda doplní sety renomovaného brněnského rodáka DJe Orbitha, košického DJe Borry. Za pultem se objeví také pražský DJ Fatty M a brněnský DJ Fly.

John Digweed se za DJský pult postavil poprvé v patnácti letech v rodném Hastingsu a brzy se stal výraznou osobností zdejší klubové scény. Zaujal na parties na proslaveném molu Hastings Pier, kde vystupoval vedle Carla Coxe či Prodigy. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1993, kdy začal spolupracovat s DJem Sashou a spolu se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. V roce 1994 vydali svoje klubové mixy pod jménem Renaissance: The Mix Collection jako regulérní komerční nahrávku, což byl v té době ojedinělý počin.

Později Digweed založil label Bedrock Records. Pod nickem Bedrock spolu s Nickem Muirem vyprodukovali mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se objevil v kultovním filmu Trainspotting. Jeho kvalitní a nápadité sety si postupně získávají celosvětové uznání, a proto Digweed křižuje svět spolu s Davidem Bowiem, Mobym, Carlem Coxem či Fatboyem Slimem. Jeho relace Transitions Radio Show poslouchá přes deset let kolem 12 miliónů posluchačů ze 30 zemí. Na absolutním vrcholu DJského a producentského světa tak drží Digweed vysokou úroveň tvůrčí integrity, která stala globálním měřítkem v oboru.

Vstupenky na hvězdnou klubovou noc Elektra na Flédě, která začne v pátek 24. dubna od 20 hodin stojí v předprodeji 490 Kč, na místě budou za 540 Kč. Více informací na fleda.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 8. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. 10. narozeniny Elektry zahájí korunní princ světové taneční scény. Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2015. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8940. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/10.-narozeniny-Elektry-zahaji-korunni-princ-svetove-tanecni-sceny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 14:17