Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Prahy míří nejlepší ženský basketbal

„Je to pocit, který chcete zažít,“ vzpomíná na tři roky starý euroligový triumf Jana Veselá
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EuroLeague Women Final 4
pátek 10. dubna 2015 18:00
(konec +- pátek 10. dubna 2015 20:00)
Praha
Praha (CZ)Víte, kdy naposledy nesl euroligový titul českou stopu? A kdo se o ní postaral? Bylo to před třemi lety, kdy si nejprestižnější evropskou klubovou soutěž podmanila španělská Valencia. Až potud z českého pohledu nic zvláštního. To by ale v jejích barvách tehdy nesměla válet Jana Veselá. Ta má teď jedinečnou šanci podobný úspěch zopakovat. Navíc doma. A v případě Jany Veselé platí to „doma“ víc, než u kterékoliv jiné z jejích spoluhráček...

Jano, zavzpomínej na rok 2012. Jaké to byly pocity, když jsi vyhrála Euroligu?

Každý, kdo hraje basket a hraje na této úrovni, tak je to pro něj top. Proto Euroligu člověk hraje. Když se to pak povede v takové konkurenci ruských a tureckých týmů, tak je to něco neskutečného. Je to pocit, který chcete zažit.

Máš pro holky připravené nějaké rady před startem Final Four?

Družstvo máme dost zkušené. Cizinky rozhodně zkušenosti mají. Pro některé české holky to bude první Final Four. Vloni jsme hrály Final 8. Není to sice to stejné, ale je to dost podobné. Vždy je to vícedenní turnaj. Žádné rady nejsou potřeba.

Co pro Tebe znamená možnost hrát Final Four na domácí palubovce?

Pro mě to je speciální. Hrát doma je pro nás plus. Naši fanoušci nás vždy ženou dopředu. Navíc nám odpadá cestování. Člověk má svůj režim a přitom hraje Final Four. Těším se na to.

Navíc hrajete v Praze, na Královce... Nevybavují se Ti nějaké vzpomínky?

V této hale jsem vyrůstala. Hrála jsem tu pár let se Spartou a trénovaly jsme tu i na gymplu. Sice to tu teď vypadá trochu jinak, ale pořád je to pro mě super speciální.

Kolik diváků už jsi stačila naverbovat?

Pár jo. Je pravda, že z holek jsem kupovala asi nejvíc lístků. Holky si dělají legraci, že jsem vykoupila celou halu. To není pravda, ale pár lidí přijde. Kamarádi se mě ptali na lístky, takže skupinku tu mít budu.

Euroleague Women Final Four začíná v Praze na Královce semifinálovými zápasy 10. dubna. Zápasy o medaile se hrají v neděli 12. V obou dnech utkání začínají v 15 a 18 hodin. Přímé přenosy můžete sledovat na Prima COOL nebo poslouchat na zpravy.rozhlas.cz


novtom
(Tomáš Novotný)
pátek 3. 4. 2015 20:00
Novotný, Tomáš. 2015. Do Prahy míří nejlepší ženský basketbal. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2015. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8936. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Prahy-miri-nejlepsi-zensky-basketbal
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 20:18