Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jednou trefou na Sziget!

Jde se do finále soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015. Tři koncerty rozhodnou mezi kapelami Vees (CZ) Ghost of You (CZ) a Fresh Out of the Bus (SK)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sziget festival
pondělí 10. srpna 2015 21:00
(konec +- úterý 11. srpna 2015 04:00)
Budapešť
Budapešť (Maďarsko)
Poslední krůček zbývá jedné ze tří finálových kapel k tomu si zahrát Szigetu na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. Nasbírat nejvíce hlasů od fanoušků na třech koncertech se pokusí Vees (CZ), Ghost of You (CZ) a Fresh Out of the Bus (SK). Finálová představení se odehrají na počátku května, 4.5. v Bratislavě v KC DUNAJ, 5.5. v pražském klubu ROXY a závěrečný večer ve středu 6.5. v Brně v klubu Fléda. Návštěvníci Flédy se ještě ten večer dozví, kdo obdržel nejvíce hlasů a odjede v srpnu do Budapešti hrát na festival Sziget.

Prvním postupujícím do finále se stala kapela Vees, která získala nejvyšší hodnocení od poroty v prvním kole a postoupila do přímo do finále. V druhém kole soutěže si v České republice finálovou účast zajistili vítězstvím Ghost of You. Slovensko bude reprezentovat Fresh Out Of The Bus. Ve finále se tak objeví mladé kapely, které reflektují aktuální hudební trendy a dokáží na ně reagovat osobitou tvorbou.

Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu.

Vees
Kapela ve svém popisu uvádí tyto klíčová slova: energie, kytara, basa, bicí, show. Vybrousit styl od původního á la 60’s rock’n’rollu do současné podoby moderního rocku a podmanit si nejedno pódium ve střední Evropě i srdce mnohých fanynek. VEES si razí zcela vlastní cestu moderní tzv. «kytarovky» s autentickým zvukem i hudebními postupy, které nenechají chladným nikoho, kdo v pubertě poslouchal na shuffle Led Zeppelin a Arctic Monkeys.Ghost of You
V Brně působící čtveřice mladých hudebníků dohromady svedena souhrou náhod na podzim roku 2012. Ve snaze nalézt společnou řeč v jazyce hudby otvírají GoY různé žánrové škatulky a poté si je strkají zpět do kapsy. Z minima maximum? DIY? Energie? Pop?Fresh Out Of The Bus
Post-indie trio, ktoré si už po necelých dvoch rokoch fungovania našlo stabilné miesto na slovenskej alternatívnej scéne. Eponymný debut "Fresh Out Of The Bus" vydali vo februári 2015 a bol okamžite kritikou označený ako jedna z najvýraznejších prvotín posledných rokov.Tříkolovou soutěž pro kapely a hudebníky z České republiky a Slovenska připravili Sziget a partneři Radio 1, Rádio_FM, Roxy, Fléda a KC Dunaj.

Mediální partneři: Radio 1, Rádio_FM, Full Moon, muzikus.cz, protisedi.cz, musicserver.cz, Festivalguide.cz
Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro Českou republiku a Slovensko

Průběh soutěže:
1. kolo – Interpreti / kapely se mohy do soutěže přihlásit do 8. 3. 2015. Porota vybrala 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola soutěže. Za ČR: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Za SK: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Přímým postupujícím do finále jsou VEES.

2. kolo – V druhé polovině března (tj. 16. - 31. 3. 2015) soutěž pokračovala v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodli posluchači radií. Vítěze pro ČR Ghost of You vybrali posluchači Radia 1, vítěze Slovenska Fresh Out Of The Bus pak posluchači Rádio_FM.

3. kolo FINÁLE – V týdnu od 4. - 10. května čekají vybrané 3 kapely koncerty ve 3 městech – 4.5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně - FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.

Časový harmonogram:
- zasílání přihlášek do 8. 3. 2015 – uzávěrka
- 9. 3. - 15. 3. 2015 – porota vybere 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola
- 16. 3. - 31. 3. 2015 – soutěž v 2.kole pokračuje v partnerských rádiích, hlasují posluchači
- 1. 4. 2015 – ohlašování vítězů 2. kola - 1 vítěz z ČR, 1 ze Slovenska + 1 kapela dle výběru poroty
- koncerty v květnu 2015 - 4.5. koncert v Bratislavě v KC Dunaj, 5.5. v Praze v klubu ROXY a finále 6.5. v Brně v klubu Fléda, kde bude oznámen vítěz celé soutěže

Více informací k soutěži: http://www.szigetfestival.cz/news/jednou_trefou_na_sziget.625.html

Dodal: Přemysl Štěpánek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 3. 4. 2015 09:00
Chovancová, Michaela. 2015. Jednou trefou na Sziget!. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2015. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8934. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jednou-trefou-na-Sziget!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 13:46