Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Free Mondays: Co je v dubnu na výběr?

Dubnové Free Mondays znovu nabízí menu, ze které si vybere úplně každý.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Free Mondays w/ HUSTLE AND DRONE & LOOP STATION
pondělí 13. dubna 2015 21:00
(konec +- úterý 14. dubna 2015 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Je libo americké inovátory synthpopu Hustle And Drone, kteří mají za frontmana bývalého člena Portugal the Man? Indie-rockoví Code Love (dříve Crapfruit) u nás pokřtí novou desku. Konec dubna okoření maďarští Audio Love Nation s pořádnou dávkou ostrého garage-rocku. Vyberte si sami:

13/4 Free Mondays w/ HUSTLE AND DRONE (USA) LOOP STATION (CZ)
Tags: electronic, synthpop, trio

Začalo to v 80. letech, kdy se nastavovaly předvolby Casia na temnou, Blade Runnerovi podobnou atmosféru. A když už tyto kdysi futuristické melodie značně zestárly, kapely jako M83 nebo CHVRCHES nechaly tento žánr znovu promlouvat do budoucnosti. Album „Holy Land“ portlandského elektronického tria Hustle and Drone je ale trochu něčem jiném. Nahlíží do budoucnosti z vlastního okna a výhled z něj se vám bude určitě líbit.

Hustle and Drone ovládají jemné basové linky, vokály a stroje tu vládnou od začátku do konce. Duší celého projektu je hlas frontmana Ryana Neighborse (bývalý člen Portugal the Man), který vyjadřuje univerzální pocity existenciální hrůzy, spirituality a zoufalství a vytrhuje tak žánr synthpopu z trupu uchrastěných let osmdesátých. Stroje nikdy nezněly tak krásně.

Loop STATION je dvojčlenný projekt z Liberce, jehož členy jsou Jan Schwarz (Swabiká - beatbox, rythm, sounds, rap) a Alexandra Erlebachová (Rebela Yella - vocals, sounds, rap). Jak už název napovídá ke svému projevu používaíi Loop station Boss rc505 kam nahrávají smyčky zvuku a beatboxu jež vytváří podklad pro vokální a rapovou linku. Stylově se zameřují na trip-hop a prolínají dalšími styly jako je breakbeat, punk, dubstep, reagge, drum bass.

FB event: http://on.fb.me/1GGi1cs20/4 Free Mondays w/ CODE LOVE (CZ) I LOVE YOU HONEY BUNNY (CZ)
Tags: pop, alternative, indie, rock

Pražská popová kapela CRAPFRUIT, která bodovala se singlem „From The New World“ v hitparádách koncem roku 2014, vydává své debutové album „Atlantis“ pod novým názvem Code Love. „Název kapely jsme se rozhodli změnit, protože jsme v kapele všichni obrovští fanoušci lásky, a zřejmě se nám její kód podařilo rozluštit."

Na desce „Atlantis“ se míchá klasický zvuk elektrických kytar s prvky moderní pop music, ale ke slyšení jsou i kytary akustické. Kluci z CODE LOVE si od svého prvopočinu slibují rozhodně více, než jen 2 nebo 3 singly, které vás dostanou.

Spolu s Code Love si na křestu zahraje indie-rocková kapela I Love You Honey Bunny z Prahy. Poslechnout si ji můžete tady.

FB event: http://www.facebook.com/events/869442533115421/27/4 Free Mondays w/ AUDIO LOVE NATION (HU), CITIZEN 37 (CZ)
Tags: rock, stoner, psychedlic vintage, QOTSA, Foo Fighters

Do ROXY to přijíždí okořenit další maďarská návštěva. Ochutnáte garage rock ostrý jak budapešťský paprikáš? Audio Love Nation za dobu své existence stihli vydat už dvě alba a na svých nahrávkách neustále prozkoumávají ještě nepoznaná teritoria rockové hudby. Jejich poslední release spojuje jejich lásku k vintage rocku s prvky a náladou typickými pro psychedelic a stoner rock.

A právě na této nahrávce se s nimi můžete vydat do zatím neprobádaných míst. Určitě si tenhle maďarský rockový úkaz nenechte ujít a 27. 4. se v ROXY svěřte do jejich rukou. Ostatně, co za ně může mluvit víc, než když si poslechnete jejich hudbu.

Citizen37 jsou čtyřčlenná indie/grunge-rocková kapela z České Třebové vyznačující se barevným kytarovým soundem s důrazem na melodiku, výraznými refrény a osobitým projevem zpěvačky.

FB event: http://www.facebook.com/events/1584228968529760/Web:
http://roxy.cz/

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 3. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Free Mondays: Co je v dubnu na výběr?. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8933. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Free-Mondays:-Co-je-v-dubnu-na-vyber?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 11:00