Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Red Snapper se po 7 letech vrací do Prahy s novou deskou

Britská skupina Red Snapper se vrací po sedmi letech do Prahy. V úterý 28. dubna přiveze do Lucerna Music Baru aktuální desku Hyena.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Red Snapper
úterý 28. dubna 2015 20:00
(konec +- středa 29. dubna 2015 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Žánrově široce rozkročený kvartet je oceňován především pro průkopnické spojování živých nástrojů a elektroniky.

Novinka Hyena (Lo Recordings / 2014) je inspirovaná soundtrackem kultovního senegalského road movie Touki Bouki ze 70. let, který byl nedávno zrestaurovaný samotným Martinem Scorsesem. Red Snapper jezdili s filmem po Evropě více jak rok a doprovázeli naživo jeho promítání. Na konci dlouhého turné se kapela uchýlila do studia a díky častému hraní nahrála pestré energické album. Odkaz 70. let se na nahrávce skvěle prolíná s pro ně typickým futuristickým pohledem na hudbu.

Při poslechu desky slyšíte vlivy Milese Davise, oldschoolové kvákadlo na kytaře, afro-beatové rytmy, ale i přes veškerou inspiraci hudbou minulého století z nahrávky čiší progresivní a inovativní přístup Red Snapper. Velkou změnou v tradičním zvuku kapely je přidání více klávesových nástrojů ve výsledném mixu, takže se deska může pyšnit mnoha silnými melodiemi. Hyena je odrazem práce Red Snapper uplynulých dvou dekád, ale není pouhým soundtrackem k filmu. Je to nadčasové Afrikou ovlivněné album, v jehož zvuku se spojuje minulost s budoucností.

Red Snapper vydali v 90. letech čtyři úspěšná alba u Warp Records/EMI Music, objeli svět, hráli společně s The Prodigy, Björk, Massive Attack, Fugees a mnoha dalšími. Spolupracovali se spoustou vokalistů (Beth Orton, Alison David) a remixovali Garbage, David Holmes anebo Lamb. Mají za sebou také skládání hudby pro několik filmů a reklamy.

Aktuální album Hyena zaznamenalo velice pozitivní ohlasy v médiích jak v Anglii, tak i na kontinentální Evropě. Red Snapper se naposledy představili v Praze na podzim roku 2008 na prestižním festivalu Electronic Beats. Přijďte si užít legendární živé vystoupení Red Snapper a jejich energický crossover funku, hiphopu, jazzu a affrobeatu. Právě teď jsou v mimořádné formě!

Vstupenky v předprodeji pořídíte za 450 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 550 Kč.Red Snapper 2015:
Rich Thair - drums
Ali Friend – double bass
David Ayers – guitar
Tom Challenger – sax, keys, clarinet

Oficiální událost na Facebooku: http://www.facebook.com/events/812465965514061/

http://www.redsnapperofficial.com
http://www.facebook.com/redsnapperofficialpage
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar.cz
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrncDodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 3. 4. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Red Snapper se po 7 letech vrací do Prahy s novou deskou. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2015. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8928. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Red-Snapper-se-po-7-letech-vraci-do-Prahy-s-novou-deskou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.136s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 11:21