Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ohlasy na knihu Deona Meyera ĎÁBLOVA HORA předčily očekávání!

Před deseti dny vyšla v rámci prestižní akce Velký knižní čtvrtek kniha světově proslulého jihoafrického spisovatele Deona Meyera ĎÁBLOVA HORA (Devil´s Peak).
Přidat na Facebook
První případ brilantního detektiva Bennyho Griessela si během několika dní našel příznivce a obdivovatele. Během jednoho týdne se dostal na šestou příčku nejprodávanější knihy (beletrie) u nás.

O tom, že ĎÁBLOVA HORA se líbí i v Čechách svědčí i různé ohlasy a recenze, např.:
Novinky.cz – 90% - Nesbømu vyrostla konkurence v Jihoafrické republice – více ZDE: http://www.novinky.cz/kultura/364669-recenze-nesbomu-vyrostla-konkurence-v-jihoafricke-republice.html

MF Dnes/idnes.cz - Opilecký detektiv je černou ovcí autorovy rodiny – více ZDE: http://kultura.idnes.cz/dablova-hora-deon-meyer-079-/literatura.aspx?c=A150319_154514_literatura_ob

Knihy Deona Meyera vycházejí po celém světě a byly přeloženy zatím do 28 jazyků. Autor se k nám, do České republiky, chystá na konci června v rámci jeho cesty po Evropě.

„Slyšel jsem, že Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Vím i něco málo o vaší historii. A znám i proslulého Čecha v mojí zemi – Radovana Krejčíře,“ říká Deon Meyer v rozhovoru, který vznikl speciálně u příležitosti vydání jeho knihy ĎÁBLOVA HORA v češtině.Jihoafrický spisovatel Deon Meyer, píše v rodné afrikánštině, je ověnčen mnoha prestižními literárními oceněními.

Nakladatelství MOBA knihou ĎÁBLOVA HORA zahajuje vydávání Meyerových knih. Následovat budou knihy TŘINÁCT HODIN a SEDM DNÍ v hlavní roli se sympatickým Bennym Griesselem, jehož postavu ztvární ve filmu známý britský herec Sean Bean.

Knihu ĎÁBLOVA HORA do češtiny pro nakladatelství MOBA přeložil Jakub Kalina.

Deon Meyer zavítá i do České republiky na přelomu června a července v rámci jeho cesty po Evropě. Pokud budete mít zájem o rozhovor, kontaktujte mne, prosím.

Dalšího pokračování případů Bennyho Griessela se dočkáme na podzim, kdy vyjde titul s názvem Třináct hodin.

Více informací naleznete na www.mobaknihy.cz .

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 30. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Ohlasy na knihu Deona Meyera ĎÁBLOVA HORA předčily očekávání!. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2015. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8914. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ohlasy-na-knihu-Deona-Meyera-ĎÁBLOVA-HORA-predcily-ocekavani!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.138s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:24