Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pokřtil švédský princ nové album punkového krále?

V beznadějně vyprodaném Paláci Akropolis křtila svoji desátou řadovou desku punková legenda Visací Zámek.
Přidat na Facebook
Kapela Visací Zámek vyhlásila 1.12.2014 PUNKOVÝ KRÁLOVSTVÍ. Křtu stejnojmenného alba se ujal údajně pravý šlechtic, švédský korunní princ Carl Philip Edmund Bertil, vévoda värmlandský.
Místo květin byl však na podiu punkovými fanoušky přivítán tradiční salvou z kelímků a dokonce i jemně popešlován.

„ Vid ett besök i detta rike aldrig kommer att glömma. Du har en konstig vanor“, uvedl údajný následník švédského trůnu Kromě kompletního play listu nového alba a dalších známých hitů kapely, byl návštěvníkům Paláce Akropolis exkluzivně představen nový videoklip k singlu „ Punkový království“. Jeho oficiální verze bude zveřejněna v dubnu 2015.

Novinkové album Punkový království je patnáctitrackový opus ze života zralého punkáče s jeho všedními radostmi (Rezavý fáro, Veselej…) i strastmi (Punkový království, Hardkór, Sweeti…). Vedle punkových smrští se objevuje i pokus o pop nebo psychedelická alternativa: „Track Volské intro by se mohl také jmenovat ‚To, co jsme vždycky chtěli hrát, ale nesměli jsme‘ “, směje se Michal Pixa.Zatímco hudbou přispěl na album každý člen kapely, texty jsou opět v drtivé většině dílem Honyho Hauberta, nedávno jmenovaného Krále punku. Jeden text napsal Michal Pixa a dva si skupina vypůjčila od klasiků. Mistrovské dílo dekadentního básníka Karla Hlaváčka Hrál kdosi na hoboj si Haubert oblíbil už na gymnáziu a Žulového vola od Christiana Morgensterna hráli Visáči kdysi ve svých začátcích.

„Na textech jsem si dal záležet a chtěl jsem, aby byly vtipné a s nadhledem. Když jsem ale písně nakonec seřadil do alba, zjistil jsem, že celek vyznívá dost výhrůžně. Tu otrávený alkohol a krachující důchody, tu ranní shon a děsný hudební program Radiožurnálu, pak dojde i na manželské vraždy a strašlivý anonymní pohřeb… A všude číhají nakažená klíšťata! Člověk musí k životu přistupovat hodně punkově, aby si ho užil,“ komentuje album Hony

www.visaci.cz

Dodala: Martina Jablanovská
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 27. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Pokřtil švédský princ nové album punkového krále?. Vychytané.cz. [Online] 27. 3. 2015. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8912. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pokrtil-svedsky-princ-nove-album-punkoveho-krale?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 23:57