Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Virtuózní Ángel Muñoz vtančí do Prahy na křídlech vášnivého flamenca

Fascinující výbuch nevídaného temperamentu. Tak bývá popisována taneční produkce Ángela Muñoze, jednoho z nevýznamnějších tanečníku současného flamenca. Tento rodák z andaluské Córdoby předvede spojení energie a vášně ve flamencu 16. dubna v pražském Divadle ABC.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ángel Muñoz
čtvrtek 16. dubna 2015 20:00
(konec +- pátek 17. dubna 2015 03:00)
Divadlo ABC
Praha (CZ)
Hudebně-taneční projekt Ángel, del Blanco al Negro / Anděl mezi černou a bílou přinese podmanivé pohybové spojení lásky i nenávisti, přetlaky prudkých emocí, vyklepávané v ďábelském staccatu špiček bot či zachycené lusknutím prstů, andělsky mírná gesta i strhující pohyby ještě před chvílí takřka nehybného těla.

Minimalistická výprava, využívající střídmě světel a kontrastu dvou základních barev z názvu projektu, umožní publiku koncentrovat se výhradně na zážitek tance, rytmu a hudby. Ta neotřelým a fascinujícím způsobem kloubí čistou tradici andaluského flamenca s vyjadřovacími prostředky současného hudebního světa.

Pro svůj sólový projekt si Ángel Muñoz, častý spolupracovník legendárních kytaristů Paco Peñi a Víctora Monge zvaného ‘Serranito’ či tanečnice a choreografky Maríi Pagés, zvolil téma, které rezonuje s jeho jménem. Anděl mezi černou a bílou je představení, které uchvacuje tématem anděla - muže, nositele poselství, anděla strážného i padlého. Slibuje nezapomenutelné setkání s temperamentem, který dokáže z napjatých lan vášněmi a emocemi nabitého tance a hudby vystavit most mezi minulostí a současností, hloubkou i rychlým proudem, černou a bílou stranou hledání lásky i smyslu života.

V sestavě Ángelových hudebních a pódiových spolupracovníků najdeme vedle dvou vynikajících cantaores (zpěváků flamenca), kytaristy a perkusisty také hráče na saxofon, klarinet, flétnu a harmoniku i tvůrce elektronické hudby. Videopozvánka je k dispozici na https://youtu.be/B2gIAjTY9ik. Představení přináší umělecká agentura FIESTA FLAMENCA a FLAMENKIN.

Muñozův Ángel, del Blanco al Negro se představí v pražském Divadle ABC 16. dubna od 20 hodin. Vstupenky v cenových relacích od 490 do 1590 Kč lze objednat prostřednictvím webových stránek http://www.fiestaflamenca.cz/predprodej-vstupenek/ nebo zakoupit přímo v pokladně divadla ABC. Informace o představení na http://www.fiestaflamenca.cz/slovo-o-predstaveni/.

Ángel Muñoz se narodil v Córdobě, kde na místní taneční konzervatoři vystudoval tanec u profesorky Inmaculady Luque. Taneční ostruhy získal v renomovaném souboru Ziryab Dance Company, vystupoval v několika operách.

Dlouhodobě spolupracoval jako sólový tanečník se souborem vynikajícího kytaristy Paco Peñi, v projektu Universo Flamenco s Mario Cortésem. Choreografka María Pagés si Ángela Muñoze vybrala do své company jako prvního tanečníka pro úspěšná představení La Tirana, které mělo premiéru na Sevillském bienále v roce 1998, a pro projekt Flamenco Republic, jež po uvedení v New Yorku v roce 2001 zavedlo interpreta již coby taneční hvězdu flamenca na řadu předních světových divadelních a koncertních pódií.

Následovala spolupráce s kytaristou Victorem Monge “Serranitem”, kde tančila rovněž jeho manželka a častá partnerka na scéně Charo Aspino. Spolu s ní v roce 2003 založili vlastní společnost, s jejímiž některými členy Ángel Muñoz v dubnu přijede i do Divadla ABC.OBSAZENÍ
Ángel Muñoz, tanec
Javier Patino, kytara
Miguel Ortega, zpěv
Antonio Campos, zpěv
Diego Villegas, flétna, saxofon, klarinet, harmonika
Nacho López, perkuse

Choreografie: Ángel Muñoz
Režie: Ángel Muñoz/Daniel Muñoz
Hudba: Javier Patino, Diego Villegas
Elektronická hudba: Artomatico
Light design: Olga García
Osvětlovač: Marcos Serna
Zvuk: Kike Cabañas
Produkce: Ángel Muñoz, Artenautas.info.
Zastoupení: artenautas.infoFIESTA FLAMENCA
Umělecká agentura Karol Martincové se věnuje se flamencu a jeho možným fúzím a odbočkám. Nabízíme ty nejlepší profesionály napříč pestrým flamencovým žánrem – taneční i hudební vystoupení, komponované programy i akce na klíč. Vhodnou skladbou programu dokáže zaujmout tradiční publikum i svéráznějšího diváka. Více na www.fiestaflamenca.cz

FLAMENKIN
Za Flamenkin stojí Jitka Švecová, která se již více než deset let věnuje výuce a podpoře flamenca v České republice, zejména pořádáním tanečních kurzů a workshopů, pro zájemce také dovozem a prodejem flamencových kostýmů, tanečních doplňků, hudebních nástrojů, CD a DVD s flamencovou tematikou. Více na www.flamenkin.cz

Rozhovor Ángelem Muñozem

1) Co vás přivedlo k tanci, respektive k flamenku?
K flamenku mě přivedla tradice, kterou v Andaluzii najdete všude, aniž byste si to uvědomovali. Moji rodiče jsou navíc vášniví příznivci flamenka, pravidelně chodili na koncerty a festivaly a nás vždycky brali s sebou. Flamenco se ve mně postupně zakořenilo natolik, že už ze mě nikdy nevymizí. A ani bych mu to nedovolil.

2) Sledujete vývoj flamenca? V čem se podle vás za posledních 20 let změnilo?
Samozřejmě že ho sleduji, ale ve skutečnosti jsme to my, kdo se vyvíjíme a snažíme se překračovat nové a nové hranice. Flamenco nám slouží jako cestovní pas, i když je a nadále zůstane flamenkem. Rozdíl je pouze v tom, jak s ním pracujeme.

3) V čem se liší současné flamenco od filmů C. Saury (Carmen, El Amor Brujo, Bodas de Sangre), které jsou v ČR velmi známé a pro velkou část populace představují jeho synonymum?
Saurovo zpracování bylo a bude vždycky úplně jiné než všechno ostatní. U sebe vidím, že mé podání flamenka v mnoha směrech postrádá na pravdivosti – naštěstí ne úplně ve všem.

4) Zakomponoval jste do představení Ángel, del Blanco al Negro i jiné taneční prvky nebo mají diváci očekávat „tradiční“ flamenco?
Ve svém představení nepředvádím různé taneční styly. Rozdílné je však pojetí každé jeho části. Ale víc než kdy předtím jsem to především já, kdo zosobňuje tradiční flamenco jako takové, s odkazem k mistrům, kteří se objevují v Saurovi (např. Antonio Gades, o Manolete, Güito). Všechny jeho části spojuje to, že do každé vteřiny, kterou strávím na jevišti, vkládám celou svoji duši.

5) Proč jste se rozhodl pro sólový taneční projekt?
Byl to návrh mého manažera a já si řekl, proč to nezkusit. Vždycky tančím v páru nebo ve skupině s velmi dobrými tanečníky a tanečnicemi. Byla to pro mě výzva a zároveň možnost vyjádřit všechny formy, které v tanci cítím.

6) V čem vám sólové představení dává svobodu a v čem vás omezuje?
Svobodu mi dává veškerou, omezení žádná.

7) Co znamená flamenco pro současné Španěly?
Pro mě stále znamená totéž jako v mých začátcích. Cosi jako kapesník, do kterého jsem si utíral slzy, dvorek, na kterém jsem si hrával, místo, kde jsem o samotě přemýšlel... flamenco pro mě znamená život jako takový, ke kterému samozřejmě patří i moje žena a dcery. I díky nim flamenco cítím, tak jak ho cítím a tím víc si ho užívám.

Ptala se Silvie Marková

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 23. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Virtuózní Ángel Muñoz vtančí do Prahy na křídlech vášnivého flamenca . Vychytané.cz. [Online] 23. 3. 2015. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8881. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Virtuozni-Ángel-Muñoz-vtanci-do-Prahy-na-kridlech-vasniveho-flamenca-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 20:10