Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kolik různých neuróz může vyvolat tak prostá věc, jakou je rodičovství

Odhalí Julia Fierro v knize PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ. Vychází tento týden.
Přidat na Facebook
„Píšu romány o lidech, kteří se podobně jako já snaží porozumět sobě samým, světu, který je obklopuje, a nalézt v tom světě své místo,“ říká o sobě Julia Fierro, americká spisovatelka s italsko-irskými kořeny.

Její první knihou v češtině je PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ, jež se věnuje složitým problémům moderního rodičovství a nastupujícího středního věku: konfliktu milenecké a rodičovské lásky, nestálosti přátelství a touze po uznání, tak často provázené pocitem marnosti. Samotný název je metaforou pro skutečnost, že výchova dětí je neustálý sled událostí podobných právě růstu prvních zubů: je to náročné pro všechny zúčastněné, ale vyhnout se tomu nedá. A trvá to až do dospělosti, mnohdy i déle.

PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ si pro Edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy vybrala Karin Lednická, majitelka nakladatelství Domino. A proč? „Hned jsem si ji zamilovala! S příjemným nadhledem se zabývá bezvýhradnou láskou, kterou cítíme ke svým dětem, i když za ni platíme bezpočtem kompromisů a osobních obětí,“ vysvětluje.

Že můžeme autorce věřit, je zřejmé už z jejího - téměř románového - životního příběhu (naleznete jej v příloze). Sama matka dvou dětí, manželka hudebníka, zakladatelka institutu tvůrčího psaní... Julia má zcela jistě kde čerpat inspiraci.

Román PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ přeložila Tereza Horáková (mimochodem dětská psycholožka, tudíž osoba nanejvýš povolaná a problematiky znalá) z originálu Cutting Teeth. Vychází 25. března 2015 v Edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino.

Julia Fierro - PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ
Kolik různých neuróz může vyvolat tak prostá věc, jakou je rodičovství? Víkend na sklonku léta, plážový domek a několik rodičovských párů s dětmi. Představa téměř idylická, kdyby ovšem pod povrchem nebublalo pár skrytých dramat. Hostitelka Nicole se snaží skrýt příznaky své obsedantně-kompulzivní poruchy. Muž v domácnosti Rip se těžce smiřuje se skutečností, že mu manželka kvůli kariéře odepře druhé dítě a přinutí ho tím vystoupit z rodičovské role, která se mu zalíbila. Tiffany zjišťuje, že jí sice půvab dopomohl k tomu, aby se vymanila z nouze, ale přesto se mezi lidmi z této společenské vrstvy necítí ve své kůži. Frustraci řeší tím, že nepokrytě flirtuje s Ripem a hádá se se svou nejlepší kamarádkou Leigh. Ta je v přesně opačné situaci: pochází z význačné rodiny, ale hrozí jí finanční krach a je zcela psychicky závislá na úžasné tibetské chůvě… Měl to být pohodový víkend, ale teď je z něj katalyzátor napětí, konfliktů a nedorozumění.

V nakladatelství DOMINO v březnu ještě vychází:
Robert Ludlum a Eric Van Lustbader, BOURNEOVO DILEMA

Únorové tituly:
POMSTA, Martina Cole, edice Napětí, vyšlo 11. 2. 2015
TEN, KDO ODEŠEL, Lucy Dawson, edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy, vyšlo 25. 2. 2015

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 23. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kolik různých neuróz může vyvolat tak prostá věc, jakou je rodičovství. Vychytané.cz. [Online] 23. 3. 2015. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8880. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kolik-ruznych-neuroz-muze-vyvolat-tak-prosta-vec,-jakou-je-rodicovstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:33