Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Královna Alžběta – Zlatý věk…

Nastoupila na trůn s tím, že svůj život naplno věnuje Anglii. Vložila do toho vše co měla, inteligenci, vášeň, sílu i něhu. Svůj lid i zemi milovala celým svým srdcem, žádný muž ji nedokázal ovládnout natolik, aby se mu oddala. Vítejte v alžbětinské době…
Přidat na Facebook
Nebudu zastírat, že je mojí oblíbenou postavou z historie. Její charisma, um manipulace a strategie, mě popohnal k tomu, abych si o ní přečetla kvantum knih. Ani její otec není marný! Jindřich VIII. nebyl žádný svatoušek, jeho postelí prošlo šest žen a dvě položily hlavu na špalíček, protože byly rádoby nevěrné „coury“ a za cizoložství za majestátními zády pana krále se muselo zaplatit životem. Jediné co se mu aspoň pořádně povedlo, že dokázal zplodit dceru, která vlastnila lví srdce.

Není tedy divu, že je dobrým námětem pro film. Královna Alžběta – Zlatý věk je pokračováním devět let starého snímku, kde si zahrála hlavní roli tehdy vycházející hvězda Cate Blanchett, která podruhé neodolala a přijala navrácení se do podoby panovnice.

První film pojednával o raných a poněkud nejistých letech královniny vlády. Mladá panovnice musela neustále bojovat o svůj trůn a na každém kroku odrážet útoky různých konspirátorů a podvodníků. Přestože si nikdy nebyla jistá, zda může důvěřovat svým poradcům, v závěru příběhu bylo jasné, že je královnou, která má svůj osud pevně v rukou.

Film Královna Alžběta: Zlatý věk začíná o dekádu později a mapuje slavná střední léta jejího panování. V politické rovině se věnuje konfliktu Alžběty s Filipem II. Španělským, který byl považován za jednoho z nejmocnějších lidí na světě. Svou oddanost víře stvrdil slibem, že katolictví rozšíří do celého světa – za jakoukoliv cenu.

V osobní rovině pak zkoumá Alžbětu jako ženu s mnoha vnitřními konflikty a pojednává o jednom z nejromantičtějších vztahů v jejím životě, který navázala s dobrodruhem a vojákem Sirem Walterem Raleighem. Srdcem příběhu je vztahový trojúhelník mezi Alžbětou, Raleighem a Alžbětinou oblíbenou dvorní dámou Bess Throckmorton.

Cate předvede, že je opravdu skvělou herečkou, film je vlastně postaven na jejím hereckém výkonu, Clive Owen ji směle oponuje. I když si filmaři trochu přibarvily některé scény. Například: bitva je trochu překombinovaná, Alžběta vypadá v brnění jako ztělesnění Johanky z Arku, kterou upálili, protože moc kecala. Královnu nám naštěstí nikdo ale grilovat nebude, nebo…


Královna Alžběta: Zlatý věk (Elizabeth: The Golden Age), Velká Británie 2007. Scénář Michael Hirst, William Nicholson, režie Shekhar Kapur, hrají Cate Blanchettová, Clive Owen, Geoffrey Rush, Abbie Cornish a další. 114 minut, distribuce Bontonfilm
joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 21. 12. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Královna Alžběta – Zlatý věk…. Vychytané.cz. [Online] 21. 12. 2007. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=888. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kralovna-Alzbeta-–-Zlaty-vek…
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 05:39