Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Audi Snowjam 2015 – Kvalifikace

Cheryl Maas mezi ženami s přehledem zvítězila a postupuje z prvního místa, mezi muži dominoval Lucien Koch, přímý postup do finále si vybojoval i domácí Daniel Porkert
Přidat na Facebook
Ženská kvalifikace na poslední závod Světového poháru ve snowboardingu, Audi Snowjam 2015, odstartovala páteční program na svahu a i přes brzkou hodinu se díky účasti českého želízka v ohni, Šárky Pančochové, dočkala mohutné divácké podpory. Z celkem 17 startujících žen v poli se první tři v konečném pořadí kvalifikovali přímo do sobotního finále, dalších šest v pořadí se utká o tři postupující místa v zítřejším semifinále.

Kvalifikační závod se jel dvoukolově, přičemž se závodnicím započítával vždy lepší výsledek. O své letošní formě nenechala nikoho na pochybách Cheryl Mass z Holandska, která si vyjezdila 86,5 bodu a do sobotního finále postoupila z prvního místa. O pouhého půl bodu méně získala za své jízdy druhá v pořadí Elena Koenz ze Švýcarska, třetí postupující přímo do finále pak je Ella Suitiala z Finska.

Šárka Pančochová se po vleklém zranění objevila po dlouhé době ve startovním poli závodu Světového poháru a nevedla si špatně. Přímé postupové místo ji uniklo pouze o kousek, skončila na čtvrtém místě a o postup do finále bude muset ještě bojovat spolu s dalšími pěti závodnicemi v zítřejším semifinále. Spolu s ní se o tři postupová místa utkají Breanna Stangeland z Kanady, Urska Pribosic ze Slovinska, Carla Somaini ze Švýcarska, Jenna Blasman z Kanady a Klaudia Medlová ze Slovenska.

“Jsem štastná, že se uklidnilo počasí a ustal vítr, který nás provázel již od pondělních tréninků. Závodní trať je zábavná a umožňuje kreativitu, ve finálovém závodě bych proto ráda do své jízdy zařadila nějaký nový trik, možná to bude BS 540,” řekla dnes druhá Elena Koenz.

“Dnešní ježdění pro mě bylo nejlepší za posledních pár dní, a to zejména proto, že se umoudřilo počasí. Jízdy se mi nepovedly tak, jak jsem si představovala, ale postupuji do zítřejšího semifinále z posledního místa, z čehož mám ohromnou radost,” uvedla Klaudia Medlová, která sice dnes skončila na posledním postupovém místě, ale díky tomu bude v zítřejším semifinále startovat jako první a bude ji tak čekat čerstvě upravená trať.

Mužská kvalifikace odstartovala lehce po poledni, kdy se počasí trochu zhoršilo a začal foukat nárazový vítr, což jezdcům komplikovalo život zejména na velkém skoku v závěru trati. I tato kvalifikace se jela na dvě kola, z nichž se každému z jezdců započítával lepší výsledek. Na startu se představilo 31 sportovců, mezi nimi i pět Čechů. Postupový klíč byl jednoduchý, prvních šest v pořadí z dnešní kvalifikace postupuje do zítřejšího finále, dalších deset jezdců na 7. – 16. místě postupuje do zítřejšího semifinále, ze kterého do finále postoupí další čtyři.

Kvalifikaci mužů ovládli snowboardisté ze Švýcarska a Finska, kteří obsadili pět z šesti přímých postupových míst do sobotního finále. Mezi ně se díky skvělé jízdě v prvním kole protlačil i domácí jezdec Daniel Porkert, kterého od pomyslného třetího místa dělil pouhopouhý jeden bod.

Na zítřejším programu je rovněž semifinálový závod pro muže, kde se deset jezdců utká o čtyři postupová místa. Mezi desítkou sportovců jsou reprezentatni USA, Kanady, Rakouska, Švýcarska, Finska, Ruska a k naší nemalé radosti i dva čeští borci, Petr Horák a Martin Mikyska.

„Ráno jsem se necítil uplně fit, dalo by se říst že mi nebylo dobře, ale po první jízdě jsem se dal do pořádku a už se těším na zítřejší závod,“ řekl vítěz kvalifikace
Lucien Koch. Druhý v pořadí Michael Schaerer, rovněž ze Švýcarska, má ohromnou radost z úspěchu celého švýcarského týmu. “Ráno jsem byl trochu nervózní, před dvěma lety jsem se zde zranil, trochu to zanechalo šrámy na mé psychice a proto jsem v první jízdě upadl. Druhá jízda už byla v pohodě,” dodal Michael.

Zranění se podepsalo i na výkonu třetího muže dnešní kvalifikace Petji Piiroinena. “ Jsem spokojený se svojí jízdou, kterou jsem však kvůli dva týdny starému zranění krku neodjel na sto procent. Ale vše jsem ustál a odjel, což je podstatné a mohu se soustředit na zítřejší finale,” uvedl.

Klíčové údaje:
- finálový závod Světového poháru ve Snowboardingu
- 17 žen a 31 mužů v páteční kvalifikaci
- 3 ženy a 3 muži postupují přímo do finále
- 6 žen a 10 mužů do sobotního semifinále
- přímý přenos na kanálu ČT4 Sport
- Šárka Pančochová postupuje do semifinále ze 4. Místa
- Daniel Porkert v kvalifikaci 5. místo a přímý postup do finále
- Martin Mikyska a Petr Horák postupují do semifinále

Dodal: Marek Teyssler
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 13. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Audi Snowjam 2015 – Kvalifikace. Vychytané.cz. [Online] 13. 3. 2015. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8862. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Audi-Snowjam-2015-–-Kvalifikace
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 17:35