Aktuální akce
čtvrtek 14. listopadu 2019
CHARLI XCX (UK)
19:00 Roxy, Praha
JEREMY LOOPS
21:00 Lucerna - Velký sál, Praha
JEREMY LOOPS
AMNESTIE
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pátek 15. listopadu 2019
Alec Benjamin
21:00 Palác Akropolis, Praha
Alec Benjamin
LE MANS '66
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
sobota 16. listopadu 2019
HUGO TOXXX
19:00 Roxy, Praha
DOKTOR SPÁNEK OD STEPHENA KINGA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
neděle 17. listopadu 2019
SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2019
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 18. listopadu 2019
IGOR KMEŤO (SK)
19:00 Roxy, Praha

Music Infinity nabídne Shield Patterns a Midaircondo

Temný pop, elektronické experimenty a výrazné vokály. Na Music Infinity dorazí projekty Shield Patterns a Midaircondo.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Music Infinity: Shield Patterns a Midaircondo.
čtvrtek 2. dubna 2015 21:00
(konec +- pátek 3. dubna 2015 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Dubnový večírek Music Infinity bude patřit výrazným ženským hlasům v současné elektronické hudbě. Z Manchesteru do Paláce Akropolis dorazí dvojice Shield Patters, která představí svůj temný pop navazující na bristolský trip hop i písničkářství Kate Bush. Druhým hostem večera bude švédské duo Midaircondo, která se s pomocí elektronických beatů rádo vydává na eklektická zvuková dobrodružství na hraně experimentální hudby.

Z temnoty se v elektronické hudbě stalo dávno klišé a málokdo dnes ještě dokáže prodat melancholii uvěřitelně. Naštěstí tu jsou ještě projekty jako manchesterské duo Shield Patterns. Hypnotické zasněné písničkářství dua Claire Brentnallová a Richard Knox vítá posluchače do krajin temných snů a půlnočního rozjímání a z labyrintu jejich minimalistických smutének není cesty zpět. Proplétá se v nich bezútěšná atmosféra Massive Attack s ozvuky avantgardních beatů producentů jako jsou Actress či Forrest Swords, všemu ale vládne magický hlas Claire Brentnall evokující Kate Bush.

Elektronický producent Richard Knox patří už více než dekádu ke špičce manchesterské alternativní scény a má za sebou práci na projektech jako Glissando či A-Sun Amissa a založil také osobitý indie label Gizeh Records. S Claire Brentnall se potkal na konci roku 2012, kdy se začíná existence Shield Patterns. Debutové album nahrávali v izolaci v divočině severního Walesu a pojmenovali ho Contour Lines. Deska vydaná vloni v létě sklidila pozitivní recenze a vešla se i do několika výročních anket o nejlepší nahrávku roku. "Desítka písní má potenciál vypálit vám díru do srdce. Připravte se na velmi intenzivní poslech." napsal o desce portál The Skinny a ocenil ji maximálním hodnocením pěti hvězdiček. The Line of Best Fit dodává: "Je to hudba plná neklidné zvířeckosti, která jako kdyby patřila do obrazů Hieronyma Bosche". Shield Patterns naživo, to je ještě navíc temná mše elektronického minimalismu.

Když stanice BBC natáčela nedávno dokument o švédské elektronické scéně, objevila se před kamerami vedle slavných jmen jako The Knife nebo Robyn také dvojice Lisa Nordström a Lisen Rylander Löve působící v göteborgské skupině Midaircondo. Existují už dvanáct let, vystupovali na festivalech jako jsou Sónar nebo Mutek, přesto jsou pořád neobjeveným tajemstvím švédské elektronické scény. S jejich novým albem IV a následným evropským turné by se to ale mělo změnit. Midaircondo nedělají pop jako Robyn ani si nelibují v temnotě jako The Knife a pro jsou pro posluchače hůře zařaditelní. V jejich hudbě najdete strojové elektronické rytmy, ale i držené tóny, éterické melodie tradičních nástrojů, industriální mezihry a samozřejmě hlas, který jako kdyby měl všechno držet pohromadě. Dohromady to tvoří hudbu, která prozkoumává napětí mezi krásným a hořkým a hledá krásu v tom, co je rozbité či nedokončené.

Duo vzniklo v roce 2003 a stihlo natočit čtyři desky. Mají za sebou hudbu pro taneční vystoupení, divadlo, televizi nebo rádio a koncertovali po celé Evropě, Africe či Americe. Živá vystoupení Midaircondo stojí na improvizacích a stejným způsobem natáčí i své desky. Výjimkou není ani ta aktuální pojmenovaná římskou číslovkou čtyři. "Jsme tak schopné vstoupit do světa zvuků, kterým bychom nikdy nebyly schopné vědomě vymyslet." vysvětlují Lisa a Lisen.

Výlet do světa neortodoxních vizí projektů Shield Patterns a Midaircondo slibuje 2. dubna v Paláci Akropolis pořádně intenzivní zážitek. Nenechte si dubnové pokračování Music Infinity ujít.

Více informací:
www.shieldpatterns.bandcamp.com
www.midaircondo.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
280,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
280,- Kč +poplatky v předprodejích
350,- Kč na místě
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 12. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Music Infinity nabídne Shield Patterns a Midaircondo. Vychytané.cz. [Online] 12. 3. 2015. [Citace: 14. 11. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8842. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Music-Infinity-nabidne-Shield-Patterns-a-Midaircondo
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 18.206.194.210
Serverový čas: čtvrtek 14. listopadu 2019 10:01