Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zázrak z Leedsu alt-J poprvé v Praze

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
alt-J
středa 17. června 2015 19:00
(konec +- středa 17. června 2015 23:00)
Žluté lázně
Praha (CZ)
Málokterá kapela to za sedm let existence dotáhla tak daleko jako alt-J. Jedinečná architektura písní a výmluvné texty uchvátily nejen fanoušky, ale i kritiky. První jmenovaní je odměňují vyprodanými halami, druzí prestižními hudebními cenami. Česko dlouho čekalo a konečně se dočká. Geniální alt-J se poprvé představí 17. června 2015 ve Žlutých lázních. Předprodej vstupenek za výhodnější cenu bude zahájen v pátek 6. března v 10 hodin.

Za uskupením jménem alt-J stojí čtveřice kamarádů, kteří se potkali během studia na vysoké škole v britském Leedsu. Nadšení pro muziku vyústilo o čtyři roky později v eponymní EP, které obsahovalo brilantní skladby jako je “Breezeblocks” nebo “Matilda”. A tak začalo jedno velké dobrodružství. První deska “An Awesome Wave” z roku 2012 na sebe strhla nebývalou vlnu pozornosti a posbírala jednu cenu za druhou – Mercury Prize, Ivor Novello Award nebo rovnou tři nominace na Brit Awards. Do dnešního dne se prodalo více než milion kopií a debut si tak vysloužil označení platinová deska.

Nejčerstvějším počinem z dílny alt-J je album z loňského roku pojmenované “This Is All Yours”. Po enormním úspěchu první desky před sebou tihle britští chameleoni neměli jednoduchý úkol. Přestože kapelu opustil basista Gwil Sainsbury, dokázala trojice vytvořit album stejně skvostné jako to první. “This Is All Yours” se okamžitě po svém vydání stalo nejprodávanější deskou ve Velké Británii. Balancování mezi žánry, spojování zdánlivě nespojitelného - rysy, které z alt-J dělají kapelu, kterou si nespletete s žádnou jinou. Zmiňme například dokonalou symbiózu melodie a vokálů Miley Cyrus, která v písni “Hunger Of The Pine” na nové desce vykřikuje “I’m a female rebel”.

Navzdory své specifičnosti se alt-J stávají fenoménem. V rodné Británii nedávno vyprodali Alexandra Palace během pouhých 10 minut. Nutno dodat, že Alexandra Palace pojme 10 000 návštěvníků. Skupina v minulosti vystupovala na velkých festivalech jako jsou Latitude, Reading nebo Bestival a před sebou má třeba Lollapaloozu nebo Coachellu.

Ať se na to díváte z jakékoli strany, alt-J narozdíl od jiných, komerčně úspěšných kapel, neprodávají svojí image, ale samotnou hudbu. Na současné alternativní scéně je obrovská konkurence a být tím, kdo nejde s proudem, je stále náročnější. alt-J je skutečně jedinečná kapela a to je ve světě hudby impozantní vítězství.
alt-J, 17.6. 2015, Žluté lázně, Praha

Vstupenky k dostání od 6. března v 10:00 na webech goout.cz a ticketpro.cz Limitovaný počet early bird vstupenek za 790 Kč. Běžná cena vstupenky: 890 Kč.

Vstupenky: GoOut: http://goout.cz/cs/listky/alt-j/ofe/ Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/rock/1561414-alt-j.html

FB událost: http://www.facebook.com/events/1576349175941485/
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 9. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Zázrak z Leedsu alt-J poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 9. 3. 2015. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8827. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zazrak-z-Leedsu-alt-J-poprve-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 17:23