Aktuální akce
čtvrtek 14. listopadu 2019
CHARLI XCX (UK)
19:00 Roxy, Praha
JEREMY LOOPS
21:00 Lucerna - Velký sál, Praha
JEREMY LOOPS
AMNESTIE
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pátek 15. listopadu 2019
Alec Benjamin
21:00 Palác Akropolis, Praha
Alec Benjamin
LE MANS '66
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
sobota 16. listopadu 2019
HUGO TOXXX
19:00 Roxy, Praha
DOKTOR SPÁNEK OD STEPHENA KINGA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
neděle 17. listopadu 2019
SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2019
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 18. listopadu 2019
IGOR KMEŤO (SK)
19:00 Roxy, Praha

Motörhead se valí do Plzně - na červencový Rock for People Europe!

Proslulá britská heavy rock'n'rollová kapela Motörhead fungující již neuvěřitelné čtyři dekády letos zavítá do západočeské metropole. Hudební formace kolem zpěváka a baskytaristy Iana „Lemmyho“ Kilmistera vystoupí 4. července v rámci plzeňské části festivalu Rock for People s přídomkem Europe.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People EUROPE
pátek 3. července 2015 12:00
(konec +- sobota 4. července 2015 00:00)
Plzeň
Plzeň (CZ)
Mezi dalšími potvrzenými formacemi jsou například Parov Stelar, Guano Apes, Modestep, The Ting Tings či zpěvák Peter Doherty.

V souvislosti s titulem Evropské hlavní město kultury 2015 se promotérský tandem Michal Thomes a Petr Fořt rozhodl návštěvníkům Rock for People Europe v Plzni představit minimálně jednu hudební ochutnávku z každé z jednotlivých zemí evropské osmadvacítky.

„Když se řekne Motörhead, každý si vybaví Lemmyho. A funguje to samozřejmě i naopak. Návštěvníkům Rock for People Europe jsme slíbili nejen objevy velkého i malého formátu, které členské země Evropské unie nabízí, ale i legendy. A proč nepřivézt rovnou legendu s velkým L?“ říká Michal Thomes a dodává: „Dramaturgicky bude program uzpůsoben evropskému střihu. Představí to nejlepší z různých žánrů, vsazené do působivého industriálního prostředí bývalé vozovny dopravních podniků v Cukrovarské a areálu Papírna v Zahradní ulici.“

Rock for People v Hradci Králové proběhne mezi 4. a 6. červnem, Rock for People Europe v Plzni v tradičním termínu festivalu od 3. do 5. července. Více informací na www.rockforpeople.cz, vstupenky na oba festivaly jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz Na RfP Plzeň lze celofestivalový pass pořídit za 1 240 Kč, jednodenní vstupné bude do prodeje uvolněno v dubnu.

Britské slovutné trio soustředěné kolem frontmana, zakládajícího člena a nejvýraznější postavy kapely Iana „Lemmyho“ Kilmistra, který ještě před založením Motörhead dělal bedňáka Jimimu Hendrixovi, momentálně hraje v sestavě Lemmy, Phil „Wizzo“ Cambell a Mikkey Dee. Ani po čtyřiceti letech fungování se jejich fanouškovská základna netenčí a popularita neopadá, o čemž svědčí i před několika lety natočený dokument s příznačným názvem Lemmy. Film zpěváka odhaluje nejen po osobní rovině, ale odrývá i nespočet kapel, které byly a jsou ve své tvorbě Motörhead ovlivněny.

Plzeňský RfP Europe tímto vítá těžkou váhu co do velikosti i obliby! Motörhead jsou totiž letos headlinery hned na několika obřích evropských festivalech. Vedle Davida Guetty a Fatboye Slima vystoupí například na maďarském Voltu nebo na srbském Exitu. „Díky začlenění Rock for People do evropských festivalových struktur a koordinaci nabídek s hlavním dramaturgem festivalů Volt a Sziget, kterou jsme domluvili loni v rámci showcase festivalu Nouvelle Prague, bylo získání Motörhead pro Plzeň o něco snazší,“ doplňuje Michal Thomes, jeden z dvojice hlavních organizátorů festivalu.

Mezi dalšími taháky festivalu RfP Europe, který se odehraje od 3. do 5. července, jsou v tuto chvíli potvrzeni například nestárnoucí Guano Apes z Německa, anglický dubstepový kvartet Modestep, pionýři elektroswingu Parov Stelar ze sousedního Rakouska a dva další zástupci ostrovní hudební scény, a to hitmakeři The Ting Tings či enfant terrible ostrovní scény, muzikant a zpěvák Peter Doherty.

Před plzeňským RfP Europe se uskuteční tradiční hradecká část. Mezi oznámenými hvězdami festivalu jmenujme velikány Faith No More, nu metalové Limp Bizkit, miláčky indie scény Bastille či kanadské Three Days Grace, kteří si v Hradci Králové odbydou svou tuzemskou premiéru.

Dodala: Radka Hájková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 9. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Motörhead se valí do Plzně - na červencový Rock for People Europe!. Vychytané.cz. [Online] 9. 3. 2015. [Citace: 14. 11. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8826. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Motörhead-se-vali-do-Plzne---na-cervencovy-Rock-for-People-Europe!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 100.25.43.188
Serverový čas: čtvrtek 14. listopadu 2019 23:02