Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jazzový mág Chris Botty míří do Prahy

Chris Botti se vrací do České republiky se svým jedinečným orchestrem. Vystoupí 21. října v pražském Kongresovém centru. Nenechte si ujít jazzovou událost tohoto roku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
CHRIS BOTTI
středa 21. října 2015 21:00
(konec +- čtvrtek 22. října 2015 04:00)
Kongresové centrum Praha
Praha 4 (CZ)
Chris Botti se od vydání kritikou velmi pozitivně přijatého titulu „When I Fall In Love“ stal jedním z nejprodávanějších amerických instrumentálních umělců. Slaví úspěch u popového i žánrově vymezeného publika, na svém albovém kontě má čtyři jazzové nahrávky, které se umístily na prvních příčkách nejrůznějších žebříčků a pyšní se zlatými i platinovými deskami jakož i cenou Grammy. Právě za své poslední album „Impressions“ byl v roce 2013 oceněn cenou Grammy v kategorii „Nejlepší popové instrumentální album“. Koncertuje po celém světě, doposud prodal více než čtyři miliony alb, našel formu uměleckého projevu,
který začíná v jazzu a putuje za hranice jakéhokoliv žánru.

Botti v posledních třech desetiletích nahrával a vystupoval s těmi nejlepšími hudebníky, včetně Stinga, Barbry Streisand, Tonyho Bennetta, Lady Gaga, Paula Simona, Joni Mitchell, Johna Mayera nebo Andrea Bocelli. Na koncertních cestách strávil tentotrumpetista více než 300 dní v roce a zahrál si nejlepší symfonie v nejprestižnějších světových centrech od Carnegie Hall a Hollywood Bowl po Sydney Opera House
a Real Teatro di San Carlo v Itálii.

Jeho album „Impressions“, které získalo cenu Grammy, je zatím poslední z řady vydaných hvězdných titulů, mezi které patří „When I Fall In Love“ (2004), „To Love Again: The Duets“ (2005), „Italia“ (2007) nebo „Chris Botti in Boston“ (2009), a potvrzuje fakt, že Chris Botti je jedním z nejzajímavějších umělců soudobé americké hudební scény.

Jeho originální a jedinečná hra s výrazným zvukem dává skladbám, na kterých se podíleli umělci jako Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfl er, a David Foster originální a intimní atmosféru vyvolávající hudební představivost. Se všemi svými doposud vydanými alby se Chris Botti důkladně etabloval jako jeden z nejdůležitějších inovativních osobností současného hudebního světa.

Dodal: Petr Novák
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 5. 3. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Jazzový mág Chris Botty míří do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 5. 3. 2015. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8820. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jazzovy-mag-Chris-Botty-miri-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: pátek 22. září 2023 01:30