Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První jména Beats for Love 2015 - dorazí CZ a SK špička

Organizátoři největšího středoevropského festivalu taneční hudby Beats for Love odtajňují první jména interpretů již třetího ročníku. V industriálních kulisách Dolních Vítkovic se zkraje července sejde kompletní djská špička z České a Slovenské republiky.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beats For Love 2015
čtvrtek 2. července 2015 18:00
(konec +- pátek 3. července 2015 04:00)
Industrial Park - Dolní oblast Vítkovice
Ostrava (CZ)
Fanoušci se tak mohou těšit na přední představitele drum and bassu, housu, trance, techna nebo třeba electroswingu.

Drum´n´bassová scéna se bude opět nacházet v unikátním a tak trochu tajuplném prostoru jižní strany Vysoké pece VP1 s kapacitou až 8.000 návštěvníků a jedni z hlavních tuzemských hvězd budou slovenský L Plus a český Forbidden Society. „Oba jsou to skvělí djové a producenti, kteří českou a slovenskou scénu přerostli a skvěle ji reprezentují v zahraničí. Forbidden Society jezdí v posledních letech turné po celé Evropě i Japonsku. Slovenský L Plus má exkluzivní smlouvu na labelu Technique patřící projektu Drumsound & Bassline Smith,“ říká na úvod jeden z členů organizačního týmu Matyáš Ožana.Do Ostravy se letos chystá také duo Papa Django & Swing Thing ze Slovenska, kteří vyprodávají v rámci svých electroswingových akcí tančírny i velké kluby. Co víc, bývají hlavními předskokany všech československých vystoupení světové hvězdy Parov Stelar „Electroswingová stage spojená s breakbeatem byla jednou z novinek minulého roku. Po pozitivním ohlasu jsme se rozhodli electroswing osamostatnit a dát tak více prostoru k tanci všem jeho příznivcům,“ komentuje nový plán ředitel festivalu Kamil Rudolf. Scéna electroswingu zůstane na severní straně Vysoké pece VP1. Na oblíbené techno scéně zahraje DJ Orbith. Půjde o exkluzivní set z vinylových desek, který určitě potěší příznivce „starého“ techna. V letošním roce se také objeví producentská DJ dvojice Makarov & Steen, jejichž skladby hrávají elitní interpreti jako Richie Hawtin nebo Christian Varela. „Fanoušci se mohou těšit i na Tools Projeckt, tedy na projekt dvojice DJ Nois a DJ Spiriakos. Prvního jmenovaného můžete znát jako residenta brněnské Apokalypsy, ten druhý patří k největším talentům středoevropské techno scény,“ vyjmenovává další jména Ožana.Jednou z mnoha novinek třetího ročníků bude pódium zaměřené na EDM a trance. Hostit bude např. populární BonTrip, duo kyperského rodáka Bona Finixe a zimbabwského Tripmaina. Dlouhodobě žijí v ČR a získali si silnou přízeň fanoušků EDM a progressive housu. Další jméno tohoto pódia bude slovensko-finská kolaborace Driftmoon jejichž skladby podporují Armin van Buuren, Aly & Fila, Markus Schulz a další.
Organizátoři chtějí představit také scénu se zaměřením na reggae, jungle, dancehall a další podobné styly. Jedním z hlavních hostů bude přední osobnost českého reggae, MC MessenJah. Proslavil se velkým hitem "Ostravo Opavo!!!". Dalším hostem bude Dr. Kary, kterého lze považovat za legendu. Je nejdéle zpívající ragga MC v české republice. Na stejné stagi vystoupí i Cocoman, který za své luxusní kompilace sbírá vavříny i v kategoriích "Andělů".Kromě drum and bassu, techna, electroswingu, edm, trance a reggae se na letošních Beats for Love dočkají fanoušci také stylů house, breakbeat, urban a Party Village stage spolu s novinkami tohoto ročníku: hardcore, hardstyle i psytrance. A také letos bude připraven bohatý doprovodný program. „Pro návštěvníky, kteří si budou chtít odpočinout opět přichystáme chill out - relax zónu na travníku v blízkosti VP1. Součástí areálu bude také sportovní zóna, kde bychom měli rádi ještě více atrakcí než loni. Adrenalinový zážitek slibuje novinkový Gyroskop, který simuluje přetížení 3G, a taky simulátor Skydivingu, tj. větrný tunel umístěný v Party village,“ usmívá se Kamil Rudolf.Nebudou chybět stánky s občerstvením, zajímavé workshopy a pestrá nabídka rozličných aktivit. „Jsme rádi, že se u nás v Dolních Vítkovicích odehrává i tento oblíbený festival. Pro návštěvníky jsme připravili speciální prohlídkový program. Navýšíme počet prohlídek tak, abychom všem vyšli maximálně vstříc. Je na co se těšit – na vysokou pec se návštěvníci projedou šikmým proskleným výtahem, v U6 si zase zkusí řídit vlak, letadlo nebo motorku a v našem Velkém světě techniky odhalí tajemství klonování nebo nano světa,“ uvádí Petr Koudela, šéf sdružení Dolní oblast Vítkovice.

Pro ty, kteří se už nemohou dočkat léta, je připravena série warm up večírků. Uskuteční se nejen v ČR, ale také na Slovensku a v Polsku. „V této chvíli máme domluvených zhruba 16 akcí a fanoušci se na nás můžou těšit například v Praze, Plzni i Ostravě. Zavítáme také do Bratislavy, Martina, polských Katovic a spousty dalších měst. Více informací lze najít na webu a facebooku,“ vyjmenovává Ožana.

Letošní ročník festivalu Beats for Love proběhne 2. – 5. července 2015 vždy od 15:00 do 04:00. Podmínkou pro vstup do areálu je pouze zakoupení ekologického kelímku za symbolickou cenu. „Díky tomu se má na festival možnost dostat opravdu skoro každý. A to je jedna z hlavních myšlenek našeho festivalu – zůstat otevřeni pro všechny slušné milovníky hudby,“ dodává závěrem Rudolf.

Odkazy:
www.b4l.cz – oficiální webová stránka festivalu
http://www.facebook.com/beats.for.love - oficiální stránka festivalu na FB

Zdroj: BFL
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 3. 3. 2015 11:00
Chovancová, Michaela. 2015. První jména Beats for Love 2015 - dorazí CZ a SK špička. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2015. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8816. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-jmena-Beats-for-Love-2015---dorazi-CZ-a-SK-spicka
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:30