Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V březnu 2015 se do Paláce Akropolis vrátí The Notwist

Nejvlivnější německá skupina nového tisíciletí The Notwist se znovu po letech dala dohromady a skvěle přijatou albovou novinku Close to the Glass přijedou představit i do Prahy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Notwist
úterý 24. března 2015 19:30
(konec +- středa 25. března 2015 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
24. března 2015 se jejich introvertní indie hymny pro melancholickou generaci digitální éry vrátí po sedmi letech na pódium Paláce Akropolis. Předkapelou bude německé trio Aloa Input a koncert se bude konat v rámci večírku EuroConnections.

Nejspíše žádná německá (ani středoevropská) kapela nezanechala v posledních patnácti letech takový otisk na globální nezávislé scéně jako The Notwist. Vliv a kultovní statut mnichovských melancholiků křížících rock s elektronikou je ale v přímém kontrastu s úsporností, s níž kvarteto přistupuje ke své kariéře. Poslední roky se členové The Notwist věnují svým bočním projektům (Lali Puna, Ms. John Soda, Tied & Tickled Trio, Console) a k domovské kapele se vrací po dlouhých pauzách, jen když mají pocit, že je co říct. Každá deska a následné turné je pak událostí, na které se vyplatí počkat - tak jako na aktuální počin Close to the Glass, který přivezou 24. března 2015 do Prahy.

Bratři Acherové a bubeník Martin "Mecki" Messerschmidt založili The Notwist na konci osmdesátých let v bavorském městečku Weilheim in Oberbayern nedaleko Mnichova. Jejich eponymní debut z roku 1991 se ještě nesl v duchu heavy metalu s prvky grunge, na začátku další dekády se ale už na deskách Nook a 12 začali posouvat k art/indie-rocku s přesahy do jazzu. A počínaje albem Shrink (1998) zapojují do své hudby i elektroniku. To už totiž v The Notwist působí Martin Gretschmann, jehož glitchové beaty se výrazně podepisují pod originálním zvukem alba Neon Golden z roku 2002. To podobně jako Kid A od Radiohead infikuje rock vlivy experimentální elektroniky a dodnes má punc moderní klasiky. Důkaz? Sběratel recenzí a výročních žebříčků Acclaimed Music řadí Neon Golden mezi sto nejlepších desek minulé dekády.

The Notwist vždy fungovali více jako umělecký kolektiv, než skupina, která chrlí jednu desku za druhou. A experimentování pro ně bylo vždy přednější než zaběhnuté postupy. Vedle nespočtu bočních projektů mají za sebou také dva albové zářezy v "superskupině" 13 & God s hiphopovými Themselves, několik filmových soundtracků či remixových alb. Po úspěchu Neon Golden museli fanoušci čekat na novinku The Devil, You + Me (2008) šest let a aktuální počin Close To The Glass vyšel se stejným časovým odstupem. O distribuci se stará proslavený seattleský label Sub Pop Records a ohlasy kritiky jsou velmi pozitivní. Web Under The Radar nové album The Notwist popsal jako "svět, v němž indie pop, akustické balady a zvuková dobrodružství elektronické hudby koexistují šťastně pospolu" a AllMusic referuje o "zatím nejúspěšnějším průniku inteligence a emocí i organických a elektronických elementů v kariéře skupiny."
Novou desku si The Notwist nadělili ke čtvrtstoletí své existence, ani po tak dlouhé době a osmi albech ale nezní německá skupina předvídatelně. Všechny proměnné rovnice jsou na svém místě - vzdušné kytarové riffy, inovativní elektronika i smutný vokál Markuse Achera za mikrofonem, The Notwist ale znovu dokázali překvapit. Nedá se nic dělat, málokterá současná kapela dokáže zachytit melancholii moderní civilizace tak jako The Notwist a čeští fanoušci se o tom budou moci přesvědčit 24. března 2015 na jejich koncertě v Paláci Akropolis.

Úvod německého večera obstará nadějné mnichovské trio Aloa Input, které míchá rock a elektroniku podobně inovativním způsobem jako The Notwist. Vztahů se slavnější kapelou je více – bubeník a beatmaker Cico Beck je členem koncertní podoby The Notwist i Ms. John Soda a Aloa Input se také inspirují v krautrocku a psychedelické hudbě - svoji tvorbu popisují jako „mix Flaming Lips, Animal Collective a Can.“ Existují čtyři roky a v roce 2012 vydali svůj debut Anysome na proslulé značce Morr Music. Do Prahy už Aloa Input přivezou novinku MARS ETC., kterou nahrávali v Chorvatsku na opuštěném majáku a míchali v městečku Weilheimu v domovském studiu hlavních hvězd večera v Paláci Akropolis - The Notwist.

Více informací a audio ukázky:
http://notwist.com
http://aloainput.bandcamp.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
490,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
490,- Kč +poplatky v předprodejích
580,- Kč na místě

Foto: http://ftp.palacakropolis.cz/propagace/15_03_24_Notwist/

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 26. 2. 2015 18:00
Chovancová, Michaela. 2015. V březnu 2015 se do Paláce Akropolis vrátí The Notwist. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2015. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8804. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-breznu-2015-se-do-Palace-Akropolis-vrati-The-Notwist
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 15:45