Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ille mají nový šmírácký klip s Vosto5

Pokřtí ho 25. 2. v Café V lese
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ille: křest klipu Vosto5
středa 25. února 2015 21:00
(konec +- čtvrtek 26. února 2015 04:00)
Café V lese
Praha (CZ)
Další písní z desky Ve tvý skříni (Supraphon 2013), která fanoušky skupiny Ille potěší také vizuálně, se v pošmourném období lámající se zimy stala voyeurská balada Ten, co se dívá. Kapela při tvorbě nového klipu spojila síly s oblíbeným divadlem Vosto5 a diváky v něm, jak jinak, nechá tak trochu nahlédnout do kuchyně. V tomto případě doslova. Slavnostní křest klipu proběhne v rámci netradičního poloakustického koncertu Ille ve středu 25. února v Café V lese za účasti divadla Vosto5, o nečekané zážitky tedy pravděpodobně nebude nouze.

Pokud stejně jako tajemný pozorovatel z písně Ten, co se dívá občas rádi pohledem zabrousíte do zapovězených míst, máte nyní jedinečnou možnost. Kapela Ille sice právě pilně sbírá materiál na novou desku, do jara ale ještě fanouškům nabídne dva nové klipy z prvotiny Ve tvý skříni. V prvním z nich můžete nahlédnout do útrob jednoho letenského bytu. Uhádnete, kdo v něm bydlí? Podívejte se zdeMuzikanti si do něj pozvali členy divadla Vosto5, známého svými improvizačně-kabaretně-rozvernými eskapádami na jevišti i mimo něj. Jak k netradiční spolupráci došlo popisuje zpěvačka a pianistka Ille Olga Königová: “Vosto5 se mi líbí už nějakou dobu, tak mě napadlo, že by se ta vykutálená monosexuální skupina dost dobře hodila do klipu na voyerskou písničku, co máme na desce. S hercem Ondrou Bauerem se známe z koncertů Kašpárka v rohlíku, poslal můj nápad dál a bylo to.”

Režie klipu se ujal jeden z nevytíženějších tuzemských divadelních režisérů Jiří Havelka a výsledkem je šmírácké, místy lehce skandální video, které kapelu i členy Vosto5 zobrazuje v takových detailech, že divák může spočítat i chlupy na hrudi jednoho z herců. Vše se nakonec natočilo na jeden zátah v uvolněné atmosféře lednové páteční noci.

Kromě Olgy Königové (zpěv, klávesy), Marka Svobody (kytara), A.m. Almely (basa) a Petra Odstrčila (bicí) z Ille si v klipu zahráli herci Tomáš Jeřábek, Ondřej Bauer, Jiří Havelka, Ondřej Cihlář a Petr Prokop. Kameru měl na starosti Lukáš Hyksa (mj. na studentské sekci festivalu v Cannes oceněný film Bába), střih opatřila Zuzana Walterová.

Slavnostní křest klipu proběhne 25. února v Café V lese za účasti divadla Vosto5. Součástí večera bude koncert Ille v netradičním, poloakustickém aranžmá. Fanoušci s dalekohledy a kukátky jsou vítáni, voyeurskou party zakončí Petr Marek jako DJ.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 25. 2. 2015 12:00
Chovancová, Michaela. 2015. Ille mají nový šmírácký klip s Vosto5. Vychytané.cz. [Online] 25. 2. 2015. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8793. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ille-maji-novy-smiracky-klip-s-Vosto5
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 23:15