Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Americká kapela Interpol vyhlašuje pátrání po svých fanoušcích v ČR

Mezinárodní slídící organizace Interpol má jistě spoustu příznivců, zcela jistě ale nemá tolik fanoušků po celém světě, jako americká kapela totožného jména.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Interpol
středa 12. srpna 2015 21:00
(konec +- čtvrtek 13. srpna 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Desky a koncerty Interpol jsou totiž mezi hudebními fandy velmi žádané zboží. Po odchodu basáka Carlose Denglera v roce 2010 ale nebyla vůbec žádná záruka, že Interpol vydají v budoucnu nějaké další album. Po maratónu více než 200 koncertů si zbývající členové kapely - kytarista Daniel Kessler, zpěvák a kytarista Paul Banks a bubeník Sam Fogarino – vzali na dva a půl roku volno. Poprvé všichni žili v jiných městech a dělila je zeměpisná i mentální dálka.

Technicky vzato, Interpol vznikli na univerzitě v New Yorku v roce 1997, kdy Kessler k sobě přibral Denglera a Bankse a založili kapelu. "Bylo mi jedno, jestli jsou to talentovaní hudebníci nebo jestli mají podobný hudební vkus. Hledal jsem spíš citlivé lidi,“ vzpomíná. V roce 2002 - s Fogarinem na bicí - podepsali smlouvu u labelu Matador a vydali svůj debut 'Turn On The Bright Lights,' který se dle hudebního serveru Pitchfork stal albem #1 toho roku. Během dalšího desetiletí vydali tři alba, která se dostala do první pětky hitparády Billboard 200; skupina získala skvělé kritiky od časopisů Rolling Stone a TIME, vystoupila v televizních show u Lettermana, Conana, Lena a byla hlavní hvězdou festivalů Lollapalooza a All Tomorrow's Parties; hrála na turné s legendárními U2 a Cure. Věnovali se i svým hudebním projektům, ale nakonec se jejich cesty opět spojily, stejně jako poprvé, kdy se sešli v očekávání, kam je jejich hudba dovede."Paul a já jsme se sešli v srpnu 2012, což byl takový první pokus, jestli a jak budeme pokračovat v práci," říká Kessler. "Neměli jsme žádné plány. Rozhodně jsem v mozku neměl nic, co by mi říkalo, jak dál. Bylo to takové hraní muziky s tím, jestli v nás ještě něco je.“

Brzy bylo jasné, že v kapele opravdu pořád něco je, něco urgentního, něco revitalizovaného, energického a neodolatelného.
Horké srpnové dny v New Yorku a zkušebna skupiny Battles vytvořila prostředí pro vznik nového alba pojmenovaného 'El Pintor,' páté velké desky Interpolu a jejich nejradostnější. Je to neúprosné a energické album, stejným dílem impozantní a nadupané.

S Banksem na basu, "písničky začaly růst, co se jejich identity týče," vysvětluje Kessler. "Bylo to v tom smyslu najednou jak nová kapela."

Fogarino se ke zkouškám přidal trochu později a to, co slyšel, ho příjemně překvapilo a nadchlo. Kesslerovy a Banksovy aranžmá pak skvěle a osobitě obohatil o své perkuse a bicí.
Deska se nahrávala v legendárním studiu Electric Lady Studios a v úplně novém studiu Atomic Sound v New Yorku.

V kontrastu s předešlými deskami se Interpol s albem 'El Pintor' vrátili o krok zpátky a "nechali skladby vznikat," jak vysvětluje Fogarino a popisuje trpělivost, která byla nutná k poznání, kam je jejich hudba dovede. Nebyla žádná záruka, že budou znovu spolu nahrávat, ale výsledek je skvělý a vzrušující stejně jako jejich předešlé desky. Interpol se proto rozhodli vrátit ve velkém stylu i na podia a pro letošní rok si přichystali celosvětové turné, ve kterém zavítají i do Evropy.

Čeští fanoušci mohli Interpol vidět před lety v Panenském Týnci na festivalu, ale na jejich samostatný koncert dosud čekali marně. S velkou radostí však můžeme oznámit, že čekání je u konce, Interpol 12.srpna vystoupí v pražském Lucerna Music Baru!

Vstupenky na jejich koncert budou v předprodeji od 27.února v sítích www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 790,- Kč + poplatky. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 950,- Kč.

Více info na:
www.interpolnyc.com
www.facebook.com/interpol
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 25. 2. 2015 12:00
Chovancová, Michaela. 2015. Americká kapela Interpol vyhlašuje pátrání po svých fanoušcích v ČR. Vychytané.cz. [Online] 25. 2. 2015. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8791. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Americka-kapela-Interpol-vyhlasuje-patrani-po-svych-fanouscich-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:36