Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jean-Jacques Annaud přiveze na Febiofest Talisman vlků

Oscarový režisér Jean-Jacques Annaud, tvůrce filmů Sedm let v Tibetu nebo Jméno růže, převezme na Febiofestu Kristiána a přiveze svůj zbrusu nový snímek Talisman vlků
Přidat na Facebook
Jeden z nejlepších evropských režisérů uznávaný i v Hollywoodu Jean-Jacques Annaud, mimo jiné producent a režisér hollywoodského výpravného filmu Sedm let v Tibetu, představí na Febiofestu právě dokončený snímek Talisman vlků natočený podle celosvětového bestselleru. Organizátoři festivalu ještě před prodejem lístků na jednotlivé projekce odstartovali na Ticketportalu už dnes, přesně měsíc před slavnostním zahájením, předprodej na exkluzivní večeře spojené s projekcí filmů v sekci Culinary Cinema. Akci známou z Berlinale, se kterým Febiofest na Culinary Cinema spolupracuje, osobně navštíví ředitel Berlinale Dieter Kosslick. V letošním programu Febiofestu se objeví i vietnamské filmy, dětem a jejich rodičům je věnována speciální sekce Febiofest Junior. Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se uskuteční od 19. do 27. března.

Francouzský režisér, scenárista a producent Jean-Jacques Annaud získal už za svůj debut Black and White in Color Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Oscara za Nejlepší masky získal i jeho film Boj o oheň, drama z dávné historie lidstva, které bude uvedeno na Febiofestu v rámci Annaudovy filmové Pocty. Annaudova filmografie obsahuje náměty převzaté ze světových knižních bestsellerů, jako Jméno růže se Seanem Connerym v hlavní roli nebo film Sedm let v Tibetu, kvůli němuž si režisér vysloužil doživotní zákaz vstupu za čínské hranice. Annaud režíroval mj. i válečné drama Nepřítel před branami s Judem Lawem v hlavní roli. Festival uvede jeden z nejambicióznějších Annaudových snímků, na Oscara za střih nominovaný film Medvěd, jehož hlavními hrdiny jsou medvědi grizzly. Nejspíš právě kvůli režisérovým zkušenostem se zvířaty před filmovou kamerou jej i přes zákaz vstupu do Číny oslovila produkční filmová společnost China Film Group pro spolupráci na filmu o mladíkovi vychovávajícím vlčí mládě s názvem Talisman vlků, který byl dokončen na počátku tohoto roku.Od 19. února začíná předprodej lístků na prestižní a letos novou sekci Culinary Cinema. V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě. Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. Culinary Cinema bude hostit i významné osobnosti, kromě ředitele Berlinale Dietera Kosslicka například režisérku Foodies Charlottu Landeliusovou nebo hereckou hvězdu Albu Rohrwacherovou, která se objeví i v „eroticko-gastronomické pochoutce“ Mé jméno je láska a které letos festival připravil v rámci programu i vlastní Poctu. Cena vstupenky na Culinary Cinema je 1 500 korun.

Pětatřicetiletá Alba Rohrwacherová získala velké uznání kritiků za roli psychicky narušené dcery v dramatu Giovannin otec z roku 2008. V podobné úloze se objevila i v adaptaci italského bestselleru Paola Giordana Osamělost prvočísel, kde ztvárnila hlavní roli traumatizované dívky, jež hledá po životní tragédii místo ve společnosti. Tento film, v němž hraje i Isabella Rossellini, uvede festival v programu, stejně jako například snímek Zázraky z roku 2014, který režírovala a k němuž i napsala scénář starší Albina sestra Alice Rohrwacherová. Alba tu ztvárňuje matku početné rodiny, jíž vládne despotický manžel. Film, který je inspirován dětstvím obou sester, obdržel vloni Velkou cenu poroty na filmovém festivalu v Cannes. Zatím poslední velký herecký triumf získala Alba na loňském mezinárodním festivalu v Benátkách, kde byla oceněna za hlavní herecký výkon ve filmu Hungry Hearts.

Festival ve svém programu v rámci sekce Made in USA představí i to nejzajímavější z produkce země, která stále kraluje filmu. Sekce je z pochopitelných důvodů zaměřena především na nezávislou tvorbu. Tři avizované tituly Hon na lišku se Stevem Carellem, Still Alice s Julianne Mooreovou a Čarovný les s Meryl Streepovou, jejichž herci svedou již brzy boj o Oscary, uvidí stejně jako ostatní filmy této sekce diváci v Čechách poprvé. Jedna z největších současných ikon amerického herectví Al Pacino ztvárnil hlavní roli v dramatu Manglehorn, po jeho boku si zahrála Holly Hunterová. Film líčí bizarní osudy několika obyvatel Austinu, které se protínají v malém zámečnictví, v němž hlavní hrdina Manglehorn pracuje. Do nezávislého filmu si odskočila i Kirsten Stewartová, která ve snímku Camp X-Ray režiséra Petera Sattlera ztvárnila drsnou americkou bachařku v nechvalně známém vězení na Guantanámu. Válka se zprostředkovaně objevuje i v druhém snímku Marka Jacksona Válečný příběh s Kathleen Keenerovou v hlavní roli válečné fotografky, která se snaží vzpamatovat z traumatického zážitku po únosu v Lybii.

„Programem se snažíme oslovit i diváky z mnoha menšin, které u nás žijí. Letos jsme zařadili dva filmy z Vietnamu, které však prošly kritérii především díky svým kvalitám,“ říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík. Oba vietnamské snímky jsou žánrově zcela rozdílné. Prvním je katastrofické sci-fi 2030: v tomto roce je ve filmu v důsledku globálního oteplování většina Vietnamu pod vodou. Vizionářská romance byla uvedena na loňském Berlinale. Druhý snímek Společnice je příběhem těhotné sedmnáctileté Vietnamky, která nemá na to, aby své budoucí dítě uživila, a rozhodne se proto stát placenou společnicí a vydělat si na potrat.„Vítanými hosty Febiofestu jsou také rodiče s dětmi, umělecky a vizuálně nejzajímavějším filmem letošního Febiofestu Junior je animovaný snímek Píseň moře, kterému přejeme štěstí v rámci víkendového oscarového klání,“ říká programová ředitelka festivalu Hana Cielová.

Tvůrci programu dětské části Febiofestu ctí pravidlo, že film by měl být zábavný a poučný nejen pro dětské či mladistvé publikum, ale měl by pobavit i dospělé. Diváci tak uvidí celosvětové trháky i nezávislé filmy, které by v Čechách neměli jinak možnost zhlédnout. Očekávaným hitem je tak určitě v předpremiéře uváděná kultovní Ovečka Shaun ve filmu, festival nabídne za cenu 89 korun lístky i na divácky úspěšné filmy právě uváděné v kinech, jako jsou Zvonilka a tvor Netvor, animované dobrodružství bizarního hlavního hrdiny v podání houbičky SpongeBoba a jeho party kamarádů v SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. Závažným celospolečenským problémem šikany se zabývá nizozemské drama Omlouvám se!, sci-fi T.I.M. ukazuje příběh netradičního kamarádství mezi chlapcem a robotem z dnešního technicky vyspělého světa, v předpremiéře festival uvede i francouzský animovaný 3D snímek Pírkovo dobrodružství, na který budou lístky za 99 korun. Předprodej na festival bude zahájen 11. března.

První lístky na Febiofest, sekci Culinary Cinema, v předprodeji Ticketportalu už od 19. února.

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 2. 2015 12:00
Chovancová, Michaela. 2015. Jean-Jacques Annaud přiveze na Febiofest Talisman vlků. Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2015. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8772. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jean-Jacques-Annaud-priveze-na-Febiofest-Talisman-vlku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.124s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 22:41