Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mydy Rabycad dřou na nové desce

Česká kapela Mydy Rabycad natáčí své druhé album Glamtronic a hledá na něj finanční podporu prostřednictvím portálu HitHit.cz. Zatím je na polovině cílové částky.
Přidat na Facebook
ikomu z nich není víc jak dva a dvacet let. Hlavní tváří čtyřčlenné elektroswingové formace je rusovlasá zpěvačka a herečka Žofie Dařbujánová, kterou nepřehlédnete ani v davu. I přes nízký věk má skupina na kontě studiové album a koncertní maraton po Česku i části Evropy.Jejich předchozí deska Let Your Body Move se úspěšně šíří prostřednictvím sítě Warner Music a digitální verze se hodně stahovala dokonce v Japonsku.

Na nové nahrávce se usilovně pracuje za dveřmi hudebního studia Svárov. Electroswing pro ni nyní bude spíše významným živným prostředím, než plně určujícím prvkem. „Není to cesta, jako spíš výchozí bod. Elektroswingem to začíná, ale nekončí,” hodnotí žánrové směřování členové kapely.

Nová deska už má i název - do světa vyrazí jako Glamtronic. Celkem by na ní mělo být jedenáct písniček. „Zatímco debut jsme si vydali na vlastní náklady, nyní je celkový rozpočet skoro čtyřnásobný, a proto bychom se rádi obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc,” vysvětlují mladí hudebníci.

Cena narostla především vzhledem k výrazně většími počtu lidí, kteří se na ní podílejí. Díky příspěvkům pak kapela bude moct spolupracovat například s předními českými producenty, jako jsou Tomáš Konůpka, Yarda Helešic, Risto Sokolovski, Lukáš Martinek, vynikajícími studiovými hráči nebo originálními autory grafického designu kterými jsou Pavel Fuksa a Karina Eibatova.

Cílová částka 60 000 Kč tvoří asi čtvrtinu celkových nákladů. Za podporu mají Mydy na HitHitu připravenu spoustu skvělých cen jako jsou cédéčka, vstupy na křty, možnost být s kapelou na koncertech v backstage nebo s nimi natáčet klip. Seznam odměn najdete na stránce HitHit.cz

Že si Mydy umí jít za svým, dokládají i obrovským koncertním nasazením. Během uplynulého roku vystoupili celkově osmašedesátkrát. Na živo byli k vidění nejen u nás, ale i na Slovensku, v Německu, Rakousku, Švýcarsku nebo Lucembursku. Deska Glamtronic bude pokřtěná hned dvakrát a to 19. března v Kabinetu Můz a 26. března v pražském Lucerna Music Baru.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 15. 2. 2015 11:00
Chovancová, Michaela. 2015. Mydy Rabycad dřou na nové desce. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2015. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8761. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-drou-na-nove-desce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:09