Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nakopni Jatka

Cirk La Putyka spouští na HITHIT.com kampaň na podporu Jatek78
Přidat na Facebook
Ve středu 18. února startuje na portálu HITHIT.com kampaň, jejímž cílem je vybrat prostředky na rekonstrukci prostor Jatka78 v pražské Holešovické tržnici, které provozuje soubor nového cirkusu Cirk La Putyka. Sbírka končí 4. dubna a cílovou částkou jsou 2.000.000 Kč. Prostředky budou použity především na zatemnění divadla, vytvoření zkušebních prostor včetně zázemí pro účinkující, a na nákup zařízení, které se v rámci zkušebního provozu na podzim loňského roku muselo pronajímat - světla, ozvučení a tribuny se sedačkami.

Na podpůrné kampani pod názvem NakopniJatka, která potrvá šest týdnů, se kromě domácího souboru Cirk La Putyka budou podílet jak umělci a výtvarníci spojení s Jatkami78, tak především tři další divadelní soubory: Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a Činoherák Ústí. Odměnou pro ty, kdo Jatka78 podpoří, budou totiž kromě zajímavých dárků zejména vstupenky na benefiční představení, která tyto soubory na Jatka78 přivezou.“Prostory hal 7 a 8 v Holešovické tržnici jsou obrovské - a je potřeba je zrekonstruovat. Nechceme ovšem jejich podobu měnit nijak drasticky, syrovost celého prostoru je pro moderní divadlo, nový cirkus, tanec a koncerty ideální. Jatka plánujeme zvelebovat postupně,” říká na úvod principál souboru Cirk La Purtyka Rosťa Novák ml. “I kvůli omezeným možnostem čerpání financí z veřejných zdrojů se obracíme na ty, pro které Jatka78 stojí. Na lidi, kterým není lhostejný rozvoj kultury v Praze. Na lidi, kteří se na něm chtějí aktivně podílet tak, jako se podíleli naši předkové na stavbě Národního divadla,” doplňuje.

“Dejvické divadlo se rozhodlo podpořit Jatka78, protože je to nádherný prostor vydupaný ze země lidmi, kteří jsou dle nás zárukou, že zde vznikne scéna, jaká zatím v Praze nemá obdoby. Nepodpořit je bych naopak považovala za mrhání lidskou energií a uměleckým potenciálem," vysvětluje Eva Kejkrtová Měřičková, ředitelka Dejvického divadla. To odehraje v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Jatka78 mají oproti Dejvickému divadlu víc než trojnásobnou kapacitu, což pro herce i diváky znamená mimořádný zážitek.

Divadlo Na zábradlí představí neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ředitel divadla Petr Štědroň k tomu říká: “Opravdu velmi vítám, že vzniká nový prostor pro nové umění právě v areálu Holešovické tržnice. Jatka78 mám za krásný, flexibilní prostor s industriálním charakterem, kde již vznikla a v příštích letech jistě vznikne celá řada zajímavých inscenací. Jsem přesvědčen, že lidé v čele Jatek jsou zárukou dobrého směřování, provoz Jatek78 však bude vyžadovat velkou finanční i veškerou další podporu, bez které se neobejde. Buďte tedy, prosím, rozumní! Jakákoliv podpora kvalitního divadelního umění má velký význam.”

I ústečtí divadelníci, kteří se stále rvou o svou existenci, Jatka78 nakopnou svým nejslavnějším představením poslední doby. A to Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.Kromě těchto tří činoherních inscenací se v závěru kampaně na Jatkách78 odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rostislava Nováka mladšího. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu.

“V ideálním případě by tady měli vystoupit artisté z Cirkusu Cirkör, Circo Aereo a Cahin Caha. Bude to novocirkusový večer, kterým naplňujeme další a velmi podstatný význam Jatek78: vytváříme evropskou křižovatku nového cirkusu,” říká Rosťa Novák ml.

Zkušební provoz Jatek78 trval loni dva měsíce - během listopadu a prosince proběhlo v nových prostorách a v improvizovaných podmínkách pětatřicet představení, které navštívilo víc než 10.000 diváků. “Ověřili jsme si tím, že je o nový kulturní bod v Praze zájem. Jak diváci, tak i účinkující a desítky dobrovolníků, vdechli Jatkám78 život,” doplňuje Rosťa Novák ml.

Více informací na www.jatka78.cz, www.laputyka.cz a www.hithit.com.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 15. 2. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Nakopni Jatka. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2015. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8758. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nakopni-Jatka
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 17:57