Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tři ceny Grammy pro hudebníky z letošního JazzFestu Brno!

Dianne Reeves a Chick Corea, dvě z hvězd letošního festivalu JazzFestBrno, jsou bohatší o další zlaté gramofony.
Přidat na Facebook
Dianne Reeves si odnesla cenu za nejlepší jazzové vokální album roku za desku Beautiful Life a do své sbírky přidala už pátou Grammy. Hned dvakrát při slavnostním udílení cen zamířil na pódium klavírní virtuos Chick Corea. Ten přetavil ve vítězství svoje nominace v kategoriích nejlepší improvizované jazzové sólo roku, a nejlepší jazzové instrumentální album roku. Corea získal svoji jednadvacátou a dvaadvacátou cenu Grammy a patří tak mezi vůbec nejoceňovanější umělce v historii udílení.

Vyhlášení 57. ročníku cen Grammy se konalo v neděli 8. února v Los Angeles a pořadatelé JazzFestu Brno měli pět želízek v ohni ve třech kategoriích. Udílení cen skončilo úspěchem i pro festival, když ve všech třech kategoriích zvítězili právě hudebníci, kteří letos na jaře vystoupí v Brně. Majitelka sametového mezzosopránu Dianne Reeves si odnesla cenu za nejlepší jazzové vokální album roku za desku Beautiful Life a do své sbírky přidala už pátý zlatý gramofon. Album Beautiful Life vyšlo v únoru 2014, produkovala jej vynikající bubenice Terri Lyne Carrington a vedle nádherného hlasu samotné Reeves nabízí i hudební konverzace s Gregorym Porterem, Robertem Glasperem, Lalah Hathaway a Esperanzou Spalding. Svým klavírním uměním je obohatil i další interpret letošního ročníku JazzFestu Brno Gerald Clayton. Dianne Reeves touto deskou opět potvrdila, že i po třech dekádách na hudební scéně má co nabídnout a svou hudbou dokáže oslovit jak kritiku, tak fanoušky, kteří pravidelně vyprodávají její koncerty všude po světě. České publikum se na její koncert může těšit už 17. března, kdy Dianne Reeves zazpívá v brněnském Bobycentru.

Hned dvakrát si musel odbýt děkovnou řeč na pódiu legendární Chick Corea. Získal totiž Grammy v kategoriích nejlepší improvizované jazzové sólo roku, kde kritici ocenili jeho skladbu Fingerprints a v kategorii nejlepší jazzové instrumentální album roku za desku Trilogy, kterou nahrál se svým triem. Corea tak „zakulatil“ počet cen Grammy na neuvěřitelných 22. A dvojka bude symbolická i pro jeho letošní brněnské vystoupení. Do haly Vodova totiž 17. června přijede ve dvojici s fenoménem vokální improvizace Bobby McFerrinem. Jedná se o první společný koncert těchto legend v Česku. Ve stejných kategoriích jako Chick Corea získala nominace i další z hvězd 14. ročníku JazzFestu Brno, pianista Fred Hersch. „Fredu Herschovi jsem po tolika nominacích konečně alespoň jednu cenu Grammy přál. Američtí kritici však dali v obou případech přednost stejně skvělému, ale zkušenějšímu a mediálně známějšímu Coreovi,“ řekl umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka. Čeští fanoušci mohou posoudit Herschovo sólové umění 15. dubna v Besedním domě.

Vstupenky a kompletní informace k festivalu naleznete na www.jazzfestbrno.cz Vstupenky na koncerty v cenách od 150 Kč jsou k dispozici také na webu Nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích. JazzFestBrno se za uplynulých třináct let zařadil mezi největší jazzové přehlídky ve střední Evropě. V minulých letech na festival zavítali například Bobby McFerrin, Pat Metheny, Chick Corea, George Duke, Herbie Hancock, Take 6, Avishai Cohen, John Scofield, Gregory Porter a další.

Na vysoké úrovni festivalu mají zásluhu nejen pořadatelé, ale i věrní fanoušci a partneři. Letos se generálním partnerem JazzFestu Brno stala brněnská investiční skupina Davida Rusňáka DRFG a.s. Ta má kapitálové podíly ve firmách zabývajících se investičními a finančními službami, vzděláváním a výzkumem, nemovitostmi, energetikou, vývojem software a výrobou. Cílem DRFG je zhodnocovat kapitál prostřednictvím private equity investic do majetkových podílů zajímavých společností a projektů v perspektivních oborech. Řídí se investiční filozofií založenou na upřednostňování investic v oborech, v kterých má expertízu, v lokalitách, které jsou jí kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. Více o investiční skupině DRFG se dozvíte na webu www.drfg.cz

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 9. 2. 2015 17:00
Chovancová, Michaela. 2015. Tři ceny Grammy pro hudebníky z letošního JazzFestu Brno!. Vychytané.cz. [Online] 9. 2. 2015. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8740. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-ceny-Grammy-pro-hudebniky-z-letosniho-JazzFestu-Brno!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 02:00