Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Romain Virgo vystoupí v pražské Lucerně

Do Prahy zavítá 18. 2. jeden z nejvýraznějších talentů současného reggae Romain Virgo
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Romain Virgo
středa 18. února 2015 21:00
(konec +- čtvrtek 19. února 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Únor je ve světě pravidelně oslavován jako měsíc reggae. Letos 6. února by navíc nesmrtelný král tohoto žánru Bob Marley oslavil 70. narozeniny. Pořádná oslava proto nemůže chybět ani v Praze. Lucerna Music Bar u této příležitosti připravuje na 18. února velkou lahůdku přímo z Jamajky. Jeden z největších talentů současného reggae a soulového lover´s rocku Romain Virgo vystoupí poprvé v České republice. Mnozí o něm dokonce mluví jako o největším hlasu jeho generace.


Teprve čtyřiadvacetiletý Romain Virgo má nejen obrovský vokální rozsah, pozitivní texty a skvělou pódiovou show, ale také dobrý cit pro volbu spolupracovníků. Jeho třetí album právě teď vzniká ve spolupráci s geniálním duem Sly & Robbie a turné Star Across the Sky je pojmenováno právě po jejich společném singlu, který vyšel v prosinci. Evropské turné startuje v Praze a Romain Virgo se poté rozjede do Německa, Švýcarska, Holandska, Itálie a Španělska.
Když pomineme ranou gospelovou éru ve sboru, Virgova kariéra začala během studií v roce 2007, kdy vyhrál jamajskou talentovou soutěž Digicel Rising Stars a to jako vůbec nejmladší zpěvák v historii ostrova. O dva roky později byl oceněn dalším oceněním - jamajská asociace nahrávacích společností mu věnovala prestižní titul Entertainer of the Year, protože jej i přes jeho mládí hudební profesionálové vnímají jako jeden z nejpozitivnějších příkladů pro mladé Jamajčany. 

Romain Virgo je sice mladý, ale má za sebou už hodně práce pro nejrůznější producenty jako jsou Shane Brown, známý Don Corleon i němečtí Silly Walks, u kterých začínal zpívat slovutný Gentleman. Tím hlavním mentorem je ale Donovan Germain z Penthouse Records, který je známý svým hodně dobrým čichem na nové talenty. Pomohl vystřelit na oběžnou dráhu mj. jména jako jsou Beres Hammond, Wayne Wonder, Buju Banton a mnoho dalších, kteří dnes mají mezinárodní status superstar.Také Romain Virgo má během relativně krátké doby za sebou už několik desítek skvělých singlů a dvě dlouhohrající alba, z nichž hlavně to druhé pojmenované The System sklidilo velký úspěch i daleko za hranicemi ostrova včetně Velké Británie nebo Japonska. Zkuste si dát pár ochutnávek v podobě jeho nejznámějších hitů Who feels it knows it, Me can´t sleep nebo I know better. Doporučujeme k poslechu i další singly, jako jsou I am rich in Love, Dem a coward, Stay with me nebo Soul Provider. Kdo máte rádi duety, pro ty máme tip na rozjetou Don´t worry about dem s Konshensem,Reggae Revival feat. Protoje nebo Broken Heart s Busy Signalem.

Zkrátka a dobře bude to v rámci reggae a soulu opravdu výjimečný koncert pod hlavičkou seriálu Top-A-Di-Top představujícího největší hvězdy karibské hudební scény. Vstupenky jsou v prodeji za 400Kč + poplatky prodejce. Na poplatcích ušetříte přímo na pokladně klubu Lucerna Music Bar, kde jsou (společně s www.goout.cz) k dostání i cenově výhodné combo vstupenky na tento koncert plus navíc i další událost, kterou bude jamajský Jesse Royal 30. března 2015.

Oficiální událost na Facebooku: http://www.facebook.com/events/794023740670762

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 5. 2. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Romain Virgo vystoupí v pražské Lucerně. Vychytané.cz. [Online] 5. 2. 2015. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8718. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Romain-Virgo-vystoupi-v-prazske-Lucerne
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:37