Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Free Mondays: Únor ve znamení kytarových riffů

Společným jmenovatelem únorových Free Mondays budou rytmické kytarovky. Domácí indie popový objev Crapfruit představí novinky z chystaného alba.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FREE MONDAYS
pondělí 9. února 2015 21:00
(konec +- úterý 10. února 2015 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Švýcarská parta Artlu Bubble odvypráví jejich rock’n’rollovou story plnou energických melodií. A němečtí Baru naservírují indie porci řízlou poctivými osmdesátkovými rytmy. Čti, poslouchej a obrázek si udělej sám.
 
9/2 Free Mondays w/ CRAPFRUIT (CZ) BLUEROOM (CZ)
Tags: pop, alternative, indie, rock
 
Kapela Crapfruit vznikla v roce 2012 a první průlom v kariéře nastal už počátkem roku 2014, kdy došlo k nahrání alba „miniEP", v rámci něhož vyšel debutový singl „From The New World". Ten byl nasazen na rádiu Expres FM a od loňského listopadu ho hraje Evropa 2, kde je zároveň součástí hitparády Music Chart, kde se pravidelně umisťuje na předních příčkách. V současné době kapela pracuje na své první desce, kterou opět přivede na svět producent Filip Gemroth.Kapela blueroom nahrála v roce 2010 čtyřskladbové demo Up In The Sky. V roce 2011 dvouskladbové demo Under Ether/Sunrise Glow a o dva roky později třískladbové EP Violet Sky, které již utváří hudební směr, kterým se kapela chce vydat. A přesně tento směr uslyšíte taky naživo v ROXY.

FB event: http://on.fb.me/1zORjgw16/2 Free Mondays w/ ARTLU BUBBLE (CH), REST IN HASTE (CZ)
Tags: kitchen-folk, rock'n'roll
 
Na konci rozzářené mléčné dráhy si otevřeli malou pekárnu, kterou nazvali „Spacebread“. Ale vědci a politici uvalili zákaz na jejich recepty. Mohou totiž způsobovat závažné vedlejší účinky jako zvyšování porodnosti, extrémní pokoru a ohromující stimulaci. No a tak se Artlu Bubble & the Dead Animal Gang rozhodli převést jejich recepty do melodií a to díky unikátní starodávné matematické formuli.Je to vše jen o lásce, řekl citron citronovníku, bez tebe nejsem nic, ty mě definuješ…
Je to jen příběh? Znovu vám tuhle indie-rock’n’rollovou story převypráví v ROXY, kdy se povezete na oběžné dráze jejich energických melodií a elánu. Kytary budou rozsvěcovat strop a všichni budeme tančit!

REST IN HASTE jsou vaši oblíbení kovbojové z Vysočan. Pouštní rock s hutnými riffy a hořkosladkými melodiemi. V prosinci pokřtili svoje první album v pětičlenné sestavě, které navazuje na singl „No One Regifts Liquor/Burn Out Desert Fuel“.
 
FB event: http://on.fb.me/1x55Z3y23/2 Free Mondays w/ BARU (DE), MONO LOVE (CZ)
Tags: indie, pop, electro

Tohle bude dávka indie-rockové energie, řízlá poctivými osmdesátkovými rytmy. I když zas tak jednoduché to s tím popisem německé party BARU nebude.

Vezměme si třeba jejich debutové album „Sailors Of The City", to má tolik vrstev, že je nemožné ho jakkoli zaškatulkovat. I když texty se určitě ubírají spíše indie-popovým směrem.BARU, to jsou Ferdinand Weigel, Ronny Haberer, Jacob Feustel a Sndres Seidel. Pochází ze saského venkova. V jejich hudbě je znatelná snaha překročit hranice malého městečka a fascinace hudbou 80. let. „Repair" je první song z jejich alba, ve kterém jsou všechny tyto pocity zhudebněny. Během nahrávání v Berlíně se kapela posunula o obrovský kus dál a vy si tak můžete vychutnat hudbu, kterou se jim určitě podařilo umístit na světovou úroveň.

MONO LOVE IS AN EASY LOVE. Mono Love je něco mezi námi. Malé tajemství, o kterém jsme se naučili říkat každý to své. Kapelu Mono love, si můžete poslechnout zde.

FB event: http://www.facebook.com/events/1574989546064407/
 
Web:
http://roxy.cz/Dodal: Dan Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 5. 2. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Free Mondays: Únor ve znamení kytarových riffů. Vychytané.cz. [Online] 5. 2. 2015. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8714. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Free-Mondays:-Unor-ve-znameni-kytarovych-riffu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:55