Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Chceš-li s mužem vyjít, krm tu bestii dobře.

Aneb tohle přišlo mejlem :) Je zajímavý, jak se některé naše čtenářky koukaj na mužské pokolení :)
Přidat na Facebook
„Ceska cholka, to je moc chezka cholka“ – oznámil mi jen tak z ničeho nic jakýsi cizozemec popíjející vychlazené pivo u vedlejšího stolečku jedné pražské předzahrádky, kam jsem i já zašla zahnat žízeň. Mladíkova očka zálibně pokukovala po okolo chodících dívkách a on si poskytovaný výhled vyloženě „užíval“. Pak ještě dodal významně pomrkávaje: „K sešrání fšecky – vy u vas ržíkate puchta jako lůzk“.

Chvilku mně trvalo, než jsem se prokousala tou jeho svéráznou češtinou a potom mi nezbylo, než dát mládenci plně za pravdu. Slečny byly k pokoukání a sluníčko jim ještě ke všemu dovolilo odhalit co největší díl jejich krásy. Prostě i mně se zdály být jako lusk, krev a mlíko, k nakousnutí a souhlasila jsem, že české holky jsou jako cukrlata.

Také jste si toho všimli? Chce-li Čech složit nejvyšší kompliment dívčí kráse, ocitne se se svými hodnoceními obvykle v oblasti kulinářské. Snad je to tím, že onen „kus žvance“ je pro něho neméně tak důležitý jako ženská krása, někdy možná i víc. Inu, někdo má rád vdolky, jiný zase holky – a když už holky, pak takové nebo makové. Že by láska opravdu tak silně souvisela se žaludkem a paní Magdaléna Dobromila dobře věděla, o čem hovoří, když v poučení pro mladé hospodyňky tvrdila: chceš-li s mužem vyjít, krm tu bestii dobře?! A v těch ryze českých přirovnáních potom nastala ona vzácná symbióza potravy těla s potravou duše.

Musela jsem po pravdě zkonstatovat, že my – ženy takové gurmánské asociace nemíváme, snad jen „to je ale řízek“, a to ještě pochybuji, že myslíme vepřový či telecí plátek. Ale sotva zareagujeme na pěkného chlapa tvrzením, že je štrúdl nebo snad dokonce trhanec. Možná tak ještě označíme mužského za buřtíka, nicméně tohle bude mít k obdivování jeho vzhledu hodně, ale opravdu hodně daleko. To jen potvrzuje, že žena je jiná. Pánové, té jde především o duši a ani propečená krkovička váš průšvih nespraví.

A ještě jedno varování na závěr. Ono je všechno relativní i ta symbióza těla a duše. Takový mladý, sladký, hlaďoučký a křehoučký hrachový lusk sice určitě potěší, ale také dokáže být pěkně ošidným pochutnáníčkem. Jen se jich zkuste přecpat a potom zapít vodou a uvidíte, co dokáží. Stejně tak mléko je dobré konzumovat s rozvahou a obezřetně, protože může snadno zkysnout, a to už vůbec nemluvím o buchtách s mákem, zvláště, když jsou ještě teplé.

Autorem je Olga Č.
redakce
(redakční článek )
čtvrtek 7. 9. 2006 08:00
, redakční článek. 2006. Chceš-li s mužem vyjít, krm tu bestii dobře.. Vychytané.cz. [Online] 7. 9. 2006. [Citace: 12. 8. 2020.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=87. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Chces-li-s-muzem-vyjit,-krm-tu-bestii-dobre.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2020
Vaše IP: 3.228.10.34
Serverový čas: středa 12. srpna 2020 19:33