Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Touch and Go: Nakažlivá bezstarostnost

Po šesti letech se do Paláce Akropolis vrací britský jazz-popový ansámbl Touch and Go, který se proslavil na konci devadesátých let šlágrem Would You?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EuroConnections: Touch and Go
středa 14. ledna 2015 19:30
(konec +- čtvrtek 15. ledna 2015 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Spíše než kapela jednoho hitu je ale projekt dvorního skladatele BBC Davida Lowea považovaný za klasiky v míchání elektronických beatů a jazzových samplů a dnes také jako předchůdce aktuální electro-swingové vlny. Jeho protagonisté - zpěvačka Vanessa Lancaster a trumpetista James Lynch dorazí do Prahy 14. ledna s kapelou představit své nové album That´s It.

Na některé písničky se prostě nezapomíná. Když se v listopadu 1998 ozval do energického jazzového groove svůdný dívčí hlas s větami "I've noticed you around. I find you very attractive. Would you... go to bed with me?" následovaný splašeným sólem na trumpetu, otřásly se pod útokem nepravděpodobného hitu globální hitparády. Singl projektu Touch and Go si tehdy koupilo půl milionu lidí a i když už v Temži od té doby proteklo hodně vody, skladba se dodnes hraje v klubech, v televizních reklamách nebo seriálech - naposledy třeba v americké verzi série Queer As Folk. Skladba byla tak populární, že to původně jednorázový projekt Touch And Go donutilo k transformaci v regulérní kapelu, která v roce 1999 vydala desku I Find You Very Attractive s dalšími klasikami jako Straight to… Number One nebo Tango in Harlem. Od té doby také Touch and Go se svým mixem latinskoamerického jazzu a elektronických beatů koncertují po celém světě.

V pozadí Touch And Go stojí skladatel David Lowe, jehož znělky či melodie jsou nedílnou součástí dějin britské BBC. V době, kdy se Would You? usadilo na čísle tři britského žebříčku bylo možné slyšet jeho kompozice hned v třinácti pořadech britské státní televize, včetně znělky hlavních zpráv. Před dvěma lety se také podílel na hudbě k londýnské Olympiádě, například pro účel medailového ceremoniálu zremixoval Vangelisovy Chariots of Fire. Hit Would You? napsal společně s veteránem britské hudební publicistiky Charlie Gillettem a Gordonem Nelkim, majitelem vydavatelství Oval Records. Inspirovali se u něj klasikami latinskoamerického jazzu, z něhož si skladba vypůjčuje bezstarostnou idylickou atmosféru. Výraznou melodii hraje na trumpetu James Lynch, velký talent britského jazzu, který spolupracoval s takovými jmény jako jsou Robbie Williams, Missy Elliot, the Matthew Herbert Big Band nebo Dizzie Rascal.

Kdo je majitelkou toho sladkého hlasu, který svůdně láká posluchače do lože? Vanessa Lancaster, modelka, herečka, dabérka a také někdejší vokalistka Urban Species, kterou slavný text napadl při pokusu „vymyslet co možná nejšílenější větu.“ Co nejprve vypadalo jako krátká epizodka se po úspěchu singlu Would You? stalo nedílnou součástí jejího života. Vanessa, David a James pak převzali projekt Touch And Go pod svoje křídla, napsali většinu materiálu na album a pod jeho hlavičkou také hojně koncertují. V Praze se představí 14. ledna jako kvintet, který rozhýbe pražský Paláci Akropolis na večírku konaném v rámci EuroConnections.

http://www.touch-and-go.net/
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
430,- Kč v kavárně Paláce Akropolis do 24.12.
430,- Kč +poplatky v předprodejích do 24.12.
460,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
460,- Kč +poplatky v předprodejích
550,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 19. 12. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Touch and Go: Nakažlivá bezstarostnost. Vychytané.cz. [Online] 19. 12. 2014. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8620. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Touch-and-Go:-Nakazliva-bezstarostnost
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 07:15