Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Advokát Mickey Haller řeší největší dilema své kariéry

Kniha Michaela Connellyho BOHOVÉ VINY dobyla Ameriku, dostane i vás!
Přidat na Facebook
Skvělá krimi proslulého amerického spisovatele Michaela Connellyho BOHOVÉ VINY dorazila v těchto dnech i k nám. V Americe, kde před rokem vyšla, se jí během čtyř týdnů prodalo na půl milionu výtisků! Hlavní hrdina, svébytný advokát Mickey Haller, se ujímá případu obhajoby v případu vraždy – stále silněji v něm ale hlodají pochyby, jestli se na smutném osudu zavražděné tak trochu nepodepsal on sám...

Michael Connely stvořil kromě advokáta Mickeyho Hallera (ve filmu Obhájce ho skvěle ztvárnil Matthew McConaughey) také světoznámého detektiva Harryho Bosche. Jeho knihy vycházejí u nás exkluzivně u nakladatelství DOMINO. BOHOVÉ VINY z originálu The Gods of Guilt přeložil Jiří Kobělka.

BOHOVÉ VINY
Dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ.

Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová.

Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak, možná má na její smrti částečný podíl.

Plný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn –ale Mickey je stále silněji přesvědčen o jeho nevině. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.

Michael Connelly je všeobecně považován za pokračovatele americké drsné školy a Chandlerova nástupce. V šestnácti letech se stal svědkem zločinu, a tato událost ho nasměrovala nejprve k četbě krimi literatury a následně i k psaní detektivního žánru. Už jako středoškolák napsal detektivní povídku do školního časopisu. O necelých deset let později psal o reálných zločinech do novin. Dvanáct let nato, v roce 1992, vydal první román. V Černé ozvěně, ověnčené cenou Edgar za nejvydařenější prvotinu, se poprvé objevil jeho stálý hlavní hrdina, melancholický policista Harry Bosch. Díky řemeslně bravurně zvládnuté stránce policejních procedurálních románů platí dnes detektiv Harry Bosch a také advokát Mickey Haller za jedny z nejkomplexněji pojatých, nejvěrohodnějších a nejzajímavějších postav současného detektivního thrilleru. A jejich duchovní otec za jednoho z nejlepších žijících autorů žánru.Vánoční knižní tipy z nakladatelství DOMINO:
ALICE V ŘÍŠI DIVŮ (A TAKY PŘED ZRCADLEM), Sarai Walker, edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy
DOKONALÁ CHUŤ aneb SNĚZ SI SVÉHO MANŽELA, Natalie Young, Mimo edice
SBĚRATEL KŮŽÍ, Jeffery Deavera, edice napětí
OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ, Tess Stimson, edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 18. 12. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Advokát Mickey Haller řeší největší dilema své kariéry. Vychytané.cz. [Online] 18. 12. 2014. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8611. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Advokat-Mickey-Haller-resi-nejvetsi-dilema-sve-kariery
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.147.7
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 21:10