Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Skvělé vánoční tipy pro celou rodinu z nakladatelství MOBA

Nakladatelství MOBA vydalo během letošního roku celou řadu výtečných titulů, z nichž si vám dovolujeme nabídnout některé jako skvělé tipy na vánoční dárky.
Přidat na Facebook
Pro všechny
Každá kniha Vlastimila Vondrušky je doslova událostí, na kterou čeká spousta jeho příznivců. Tento fakt dokazuje skutečnost, že byl - již třetím rokem po sobě – vyhlášen nepůjčovanějším autorem všech knihoven u nás. V září vyšel první díl vícedílné ságy s názvem HUSITSKÁ EPOPEJ I., bude vyprávět o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.

První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa.Všichni ti, kdo doufali v pokračování dobrodružství Pavla Vencla, se právě dočkali. Vychází volné pokračování bestselleru Útěk do pekel pod názvem HRÁČ výborného českého spisovatele Františka Niedla. Vystudovaný filozof, který se živil hraním karet, miloval ženy a dobrodružný způsob života, doslova proplul druhou světovou válkou, aby skončil v komunistickém vězení – tak se uzavřela první kniha s Pavlem Venclem v hlavní roli. V románu HRÁČ se s ním setkáme v bavorském sanatoriu a nebyl by to on, aby se zase nerozpoutala vlna nečekaných událostí, které ho zavedou z Německa přes Čechy do Argentiny a dál.

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života…Pro milovníky krimi
Bravurní krimi bestseller americké spisovatelky Lindy Castillo SLIB MLČENÍ z tajemného prostředí Amišů bodoval v žebříčku nejlépe prodávaných knih podle New York Times a stal se předlohou filmu An Amish Murder (2013). Hlavní role vyšetřovatelky se zhostila známá hollywoodská herečka Neve Campbell.

SLIB MLČENÍ získal skvělé recenze nejen v zahraničí, ale i u nás. A o čem je? Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?Švédský krimi román TEN, KTERÝ ZABIL DRAKA Leifa GW Perssona vyšel už ve 28 zemích světa. Kniha je ověnčená nejlepšími recenzemi a čtenářskými doporučeními. Filmová práva už s předstihem koupila společnost 20th Century Fox Television, právě natáčí a seriál bude mít premiéru v příštím roce. Kdo jiný by už měl o zločinu vědět víc než její autor - Leif GW Persson - původním povoláním kriminální vyšetřovatel a profesor kriminalistiky. Ve Švédsku je přinejmenším stejný známý jako král Karel Gustav.

TEN, KTERÝ ZABIL DRAKA: Národ potřebuje svého hrdinu a nově jmenovaná policejní šéfka Anna Holtová zase potřebuje někoho, kdo pro ni „zabije draka“. A kdo by se mohl takového úkolu zhostit lépe než Evert Bäckström – svérázný, avšak geniální vyšetřovatel, antihrdina, který nešetří sarkastickými poznámkami? Kriminální komisař se ujímá mimořádně komplikovaného případu vraždy, v němž se i tentokrát musí plně spolehnout na svůj jedinečný úsudek a intuici.Pro děti
Starší děti se již nemohou dočkat třetího volného pokračování dobrodružství a příhod „trapáka“, chcete-li Dannyho Shina. Mají je v tak velké oblibě, že se umísťuje na špičce žebříčků prodejnosti, hned jak vyjde.

PROKLETÍ TRAPÁKŮ od H. N. Kowitta bude řešit „skoro“ prokletí hlavního hrdiny: Jmenuji se Danny Shine a nejsem zrovna sportovní typ. Přesto se mi při jednom baseballovém zápase podařilo chytit míček. Jenže to znamená, že ho nechytil hráč na třetí metě a my prohráli… Celá škola mě teď nenávidí. Může být ještě něco horšího než být trapákem? Bohužel může. Ještě horší totiž je, když jste smolař. To je fakt prokletí…Pro teenagery
DEPARTMENT 19 - VZPOURA Willa Hilla. 91 dní do hodiny nula. 91 dní na útěk. 91 dní na nalezení úkrytu. Poté co se Jamie Carpenter stal oficiálním členem Oddělení 19 – tajné vládní agentury sdružující lovce upírů – zjišťuje on i další členové elitního týmu, že tato práce vyžaduje trvalou pohotovost. Brzy je také nejvyšší pohotovost vyhlášena: z tajného místa, kde byly ukryty déle než sto let, byly ukradeny pozůstatky hraběte Draculy.Čas běží. Jamie a jeho kolegové musí zastavit nejstaršího nepřítele světa dřív, než se stane nejnovějším vládcem planety.Pro ženy
Kniha LEVANDULOVÝ POKOJ dostala Německo na kolena, porazila tam v prodejích Joa Nesbøho i J. K. Rowlingovou a zahájila vítěznou „jízdu“ pro Evropě. Kniha autorky Niny George byla přeložena do třinácti jazyků.

Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…Na své si přijdou i milovnice erotických románů v dalším pokračování příběhů svůdné Sophie spisovatelky Kathryn Taylor. BARVY LÁSKY – SVEDENÁ zavede hlavní hrdinku zpět do Londýna. Je tam sama a se zlomeným srdcem. Nemůže zapomenout na úžasné dny, a především noci, které prožila s Matteem v Římě. Touží po něm stále víc a trápí se. Nakonec se rozhodne vrátit do Itálie – a i Matteo je rád, že se znovu vidí. Svádí ji k ještě odvážnějším erotickým hrátkám než dříve. Jeho minulost ho však vytrvale pronásleduje…Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 8. 12. 2014 14:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Skvělé vánoční tipy pro celou rodinu z nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 8. 12. 2014. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8581. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Skvele-vanocni-tipy-pro-celou-rodinu-z-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:59