Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prastará legenda.....

Beowulf je epická báseň z 8. století našeho letopočtu o bojovníku, který pomůže králi přemoci krvelačného démona, ale sám se stane prokletým. Jde mimochodem o nejstraší dochovaný text v angličtině.
Přidat na Facebook
Robert Zmeckis se rozhodl Beowulfa zfilmovat podobnou formou jako Polární Expres. Pohyby postav vznikly digitalizací skutečných herců a digitální hrdinové vypadají jako své lidské předlohy, takže není problém na plátně poznat Anthonyho Hopkinse, Johna Malkoviche nebo Angelinu Jolie.


Děj: Píše se rok 507 po Kristu a dánský král Hrothgar právě otevírá svou hodovní síň Heorot. Bujaré oslavy přeruší vpád nestvůrného Grendela a jeho bezuzdné vraždění. Jedinou nadějí pro pokořené Dány je blonďatý bohatýr Beowulf se svojí družinou dvanácti bojovníků. Hody mohou znovu začít, neboť Beowulf se nechává slyšet, že Grendel nedožije rána.

A přestože proti nestvůře vykročí nahý a beze zbraně, svým slovům dostojí. Přemožený Grendel prchá do bažin, kde umírá v náručí své matky. Beowulf se stává námětem pro oslavnou píseň. Před hrdinou leží ještě jedna výzva: poměřit síly i s druhým monstrem. Namísto krvavého střetu však na něj v močálech čeká svůdná nabídka moci a slávy. Beowulf příslibu královské koruny podléhá. Potrvá ještě mnoho let, než sezná, že v ten okamžik zradil sám sebe…

Natočeno: USA 2007
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: Neil Gaiman, Roger Avary
Kamera: Robert Presley
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Sharisse Baker-Bernard (Hild), Chris Coppola (Olaf), Brendan Gleeson (Wiglaf), Crispin Glover (Grendel), Anthony Hopkins (král Hrothgar), Angelina Jolie (hlas Grendelovy matky), Alison Lohman (Uršula), John Malkovich (Unferth), Sebastian Roché (Wulfgar), Ray Winstone (Beowulf), Robin Wright Penn (královna WealhtheowKdo miluje akční bojové scény, kvalitní herce (hlavně sexy Angelinu) si příjde na své, k tomu nebezpečná zvířátka. Mno samé lepší...
joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 30. 11. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Prastará legenda...... Vychytané.cz. [Online] 30. 11. 2007. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=858. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prastara-legenda.....
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 22:59