Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Vychází světová krimi Michaela Connellyho BOHOVÉ VINY

V hlavní roli se vrací Mickey Haller.
Přidat na Facebook
Fenomenální americký spisovatel Michael Connelly stvořil nejprve zasmušilého detektiva Harryho Bosche (podle mínění mnohých soudobého Phila Marlowa) a pak, s několikaletým odstupem, také advokáta Mickeyho Hallera (ve filmu Obhájce ho skvěle ztvárnil Matthew McConaughey). A právě Hallerův šestý případ, který právě vychází v češtině, si opravdu vychutnáte, slibujeme!

Detektivní příběh BOHOVÉ VINY vychází stejně jako předchozí Connellyho romány exkluzivně v nakladatelství DOMINO. Z originálu The Gods of Guilt přeložil Jiří Kobělka.

BOHOVÉ VINY
Dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ. Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová. Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak, možná má na její smrti částečný podíl.

Pný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn –ale Mickey je stále silněji přesvědčen o jeho nevině. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.Michael Connelly je všeobecně považován za pokračovatele americké drsné školy a Chandlerova nástupce. V šestnácti letech se stal svědkem zločinu, a tato událost ho nasměrovala nejprve k četbě krimi literatury a následně i k psaní detektivního žánru. Už jako středoškolák napsal detektivní povídku do školního časopisu. O necelých deset let později psal o reálných zločinech do novin. Dvanáct let nato, v roce 1992, vydal první román. V Černé ozvěně, ověnčené cenou Edgar za nejvydařenější prvotinu, se poprvé objevil jeho stálý hlavní hrdina, melancholický policista Harry Bosch. Díky řemeslně bravurně zvládnuté stránce policejních procedurálních románů platí dnes detektiv Harry Bosch a také advokát Mickey Haller za jedny z nejkomplexněji pojatých, nejvěrohodnějších a nejzajímavějších postav současného detektivního thrilleru. A jejich duchovní otec za jednoho z nejlepších žijících autorů žánru.

V prosinci v nakladatelství DOMINO vychází:
POKREVNÍ POUTA 5: STŘÍBRNÉ STÍNY, Richelle Mead, edice Vampýři a New Adult

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 4. 12. 2014 08:00
Chovancová, Michaela. 2014. Kniha: Vychází světová krimi Michaela Connellyho BOHOVÉ VINY. Vychytané.cz. [Online] 4. 12. 2014. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8576. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Vychazi-svetova-krimi-Michaela-Connellyho-BOHOVÉ-VINY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 11:26