Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Free Mondays ukáží český synthpop a berlínskou 8bitovou smršť

Víte, co se děje na české synthpopové scéně? Pamatujete si kapelu, která s úspěchem předskakovala vyprodanému koncertu britských Hurts v Lucerně? A co ochutnat německý osmibitový pop? Na všechny otázky vám odpoví prosincové Free Mondays v ROXY.
Přidat na Facebook
Začínáme s Make My Heart Explode, kteří u nás představí své nové album a do toho si pozvou ještě dva skvělé hosty. V půlce prosince potom přivítáme berlínskou návštěvu Anatopia, kteří předvedou svoji šílenou energickou show. Přijdete se podívat?

1/12 Free Mondays w/ MAKE MY HEART EXPLODE (CZ), LUKAS LANDA (CZ), JOHNNY SURVIVED (CZ)
tags: synth, pop, laptop, love, indie, estrogen, rock

Chytlavé melodie, snové synth plochy a výrazná rytmika - tak by se dala charakterizovat hudba pražské kapely Make My Heart Explode. Eponymní debutovou desku si kapela produkovala sama, je ovlivněná space-rockovou hudbou 70. a 80. let, stejně tak jako současnou popovou.

Kapela Make My Heart Explode vznikla v polovině roku 2011. Její debutové album z léta 2012 se inspiruje vlnou současné moderní synth-popové hudby. Jejich singly se chytly v rádiích, první klip k singlu One More Day se proběhl po televizích a zakotvil v hitparádě Medúza na ČT. Bandzone.cz je vyhlásil jako tip týdne, když dali svoji desku zdarma k poslechu. Daru Rolins zase zaujali natolik, že jim sama pokřtila debut. V létě si pak kapela zahrála na vyhlášeném Grape festivalu na Slovensku. V pražské ROXY to nebude jejich první koncert. Už dvakrát se tu s úspěchem představili pražskému publiku.V březnu 2013 se Make My Heart Explode představili jako předkapela britské senzace HURTS na jejich vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

Na koncertě je doprovodí Lukáš Landa, který kombinuje zvuky akustické kytary, synťáků a samplů. A to, že používá laptop, mu dává svobodu vystupovat pro začátek sám. Inspiruje se elektronickou hudbou, ale poslouchá taky folk nebo country. A jako třetí kapela se představí plzenští Johnny Survived. Pionýři psychedelie, do kterých se určitě zamilujete.

FB event: http://www.facebook.com/events/586140121495709/?ref=515/12 Free Mondays w/ ANATOPIA (DE)
Tags: hi-tech, pop, 8bit, Berlin

Anatopia je extatickým výbuchem skvěle zpracované energie. O to se stará duo Henrietta Morgenstern & Klaus Plötzlisch. Je to známost, bláznivá show, intergalaktický kabaret, punkový concert, science fiction a žonglování všemi směry.Jejich texty jsou většinou minimalistické humorné hry se slovy o lásce a dramatu a jejich laptopy, smartpohony a zájmem o zdivočelý svět internetu.

Jako reakci na závislost na jejich počítačích se rozhodli nikdy je nepoužívat na pódiu a hrát si jen se zvuky, které umí vykouzlit pohyb těla. Na těchto živých koncertech hraje Klaus na jeho po domácku vyrobený drum kit a to vlastní nohou, zatímco ovládá elektronickou kytaru a syntetizátory, taktéž vlastníma rukama a zpívá. Henrietta ovládá syntetizátory, zpívá a mlátí do činelů, jak jen může.

FB event: http://www.facebook.com/events/768385809891364/Web:
http://roxy.cz/

Dodal: Dan Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 28. 11. 2014 17:00
Chovancová, Michaela. 2014. Free Mondays ukáží český synthpop a berlínskou 8bitovou smršť. Vychytané.cz. [Online] 28. 11. 2014. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8561. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Free-Mondays-ukazi-cesky-synthpop-a-berlinskou-8bitovou-smrst
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 04:33