Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Supraphon: TATA BOJS lisují!

Kapela představuje obal vinylového singlu a další zajímavosti
Přidat na Facebook
Antikvariát a S ní - to jsou názvy dvou nových písní, které Tata Bojs vydají v prosinci na desetipalcovém vinylovém SP Strana A a slavnostně je představí naživo na speciálních koncertech 16. 12. v brněnské Flédě a 18. 12. v pražském Divadle Archa.

To ale není zdaleka vše, na co se mohou fanoušci populární skupiny těšit. K oběma písním právě vznikají videoklipy, na koncerty se chystá speciální scéna vycházející z názvu singlu a prostřednictvím Samosebou.cz si mohou fanoušci v unikátní soutěži zkusit od 1. 12. vytvořit vlastní verzi fotografie z obalu Strany A."Zdálo se nám, že ty dvě písničky jsou rozdílné a zároveň je něco spojuje. Navíc jsme chtěli, aby náš nový materiál zněl po čtyřech letech trochu překvapivě," vysvětluje Milan Cais, proč z již pěti hotových písní na nové album plánované na jaro 2015 padla v případě vinylového SP volba právě na Antikvariát a S ní. "To ale neznamená, že přesně takhle bude znít celá chystaná deska. Toto je jen ochutnávka. Jiné písně jsou zase jiné. A některé nejsou ještě žádné," dodává Mardoša.

Jak je u Tata Bojs zvykem, i v případě vinylového SP je vše dotaženo k dokonalosti a to včetně obalu, na němž se zajímavým způsobem snoubí retro a moderna. Základem je kolorovaná fotografie tajemné dívky z roku 1919, kterou Cais objevil ve sbírce starých pohlednic svého souseda Ivana Zapletala.

"Když na mě asi mezi dvěma stovkama pohledů vykoukla ta holka, věděl jsem, že dál hledat netřeba. Její pohled mi doslova učaroval. Ruční domalba rtů a šatů ji posouvá až do mírně pop-artové polohy. Grafický designer Honza Matoušek pak skvěle vystihl můj záměr, aby grafika uzavírala časovou osu osudu fotky v současnosti," vyznává se zpěvák a bubeník Tata Bojs.

Zajímavý nápad na obal dostane navíc další rozměr v rámci soutěže Samosebou.cz, která odstartuje 1. 12. na podstránce www.samosebou.cz/tatabojs. Fanoušci se mohou pokusit pomocí všech současných dostupných technologií vytvořit vlastní remake titulní fotografie dívky z roku 1919 na obalu Strany A. Kapela vzkazuje, že rozhodovat můžou detaily. Vítěz, který bude vyhlášen 15. 12., získá podepsaný vinyl, dva vstupy na pražský koncert a možnost setkání se členy Tata Bojs. Další dva v pořadí pak obdrží po dvou vstupenkách do Divadla Archa.

A další rozměr dostanou i samotné nové písně, k oběma souběžně totiž právě vznikají videoklipy. Kdy přesně budou venku a kdo stojí za jejich realizací, je zatím tajné. Prozradit můžeme jen to, že to bude určitě před koncertem 16. 12. v brněnské Flédě, kde bude poprvé exkluzivně v prodeji vinylové SP Strana A, jehož název inspiroval Milana Caise i při tvorbě koncertní scény.Vzhledem k tomu, že oba koncerty se kvapem blíží a vstupenky ubývají čím dál rychleji, doporučujeme s nákupem příliš neváhat! Na brněnský koncert je koupíte v Domě Pánů z Lipé, v Indies a v sítích SMS ticket a Ticketportal. Vstupenky na pražský koncert 18. 12. v Divadle Archa, kde v roli speciálního hosta vystoupí Beata Hlavenková, pak koupíte přímo v pokladně divadla nebo v sítích Ticketportal a Ticketpro.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 28. 11. 2014 13:00
Chovancová, Michaela. 2014. Supraphon: TATA BOJS lisují!. Vychytané.cz. [Online] 28. 11. 2014. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8558. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Supraphon:-TATA-BOJS-lisuji!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 09:40