Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Yann Tiersen přijede v únoru do ROXY představit nové album

Náplast pro fanoušky za zrušený zářijový koncert francouzského hudebního mága je tady! Avantgardní umělec, multiinstrumentalista a pódiový virtuóz Yann Tiersen se po více než 3 letech představí pražskému publiku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
YANN TIERSEN
čtvrtek 26. února 2015 19:00
(konec +- pátek 27. února 2015 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Tvůrce notoricky známých soundtracků k filmům Amélie z Montmartru a Good Bye, Lenin!, přiveze do ROXY letošní album Infinity. Znalí ví, že koncerty mají spíše než k soundtrackům blíže k energickému punk-rocku, kdy divoká pódiová smršť ostře kontrastuje s atmosférickou polohou studiových alb.

Mezi námi je jistě málo těch, kteří by neznali dnes již legendární soundtrack k filmu Amélie z Montmartru. Minimalistická hudba a opakující se klíčový motiv uhrančivého akordeonu a klavíru. To je kombinace, která vystřelila Tiersena na výsluní. Tiersenův záběr jde ale o mnoho dál a napříč žánry. Yann vystudoval hru na klavír a violu, ale bravurně ovládá akordeon, elektrickou kytaru, xylofon, zvonkohry a snad všechny dechové nástroje. Tiersenova živá vystoupení se vrací k punk rockovým kořenům a nepostrádají energický drive. Na živo tedy očekávejte experimentální smršť.

Do Prahy přijíždí představit své letošní album ∞ - Infinity. "Je to mé osmé album. Název jsem si vlastně nevybral. Ta osmička si vybrala mne". komentoval sám autor. Album je protkané klasickými "Tiersenovskými", ale i netradičními zvuky a splňuje přesně to, co je pro něj typické. Je energické, hravé a atmosférické zároveň. Celé album Infinity si poslechněte zde:Yann Tiersen patří do kategorie "nevyzpytatelných" a nikdo s úplnou přesností neuhádne, s čím se v únoru příštího roku v ROXY vytasí. Předprodej vstupenek byl dnes zahájen v tradičních online předprodejích a v NoD.

Dodal: Dan Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 21. 11. 2014 10:00
Chovancová, Michaela. 2014. Yann Tiersen přijede v únoru do ROXY představit nové album. Vychytané.cz. [Online] 21. 11. 2014. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=8529. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Yann-Tiersen-prijede-v-unoru-do-ROXY-predstavit-nove-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 10:31